» 
»
 

Meteoroloji'den yoğun kar ve şiddetli sağanak yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada İstanbul'da ve İç Anadolu'da akşam saatleri itibariyle kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı.

İstanbul'da bugün yağmur olarak görülen yağışların öğleden sonra karla karışık yağmura dönüşmesi beklenirken il genelinde akşam saatlerinden itiberen cuma ve cumartesi günleri dahil karla karışık yağmur ve kar beklendiği bildirildi. Yağışların sulu kar şeklinde olması nedeniyle kıyı kesimlerde 5 santimetre olarak ölçüleceği, yüksek kesimlerde ise 10 ila 20 santimetreye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. İstanbul'da kar yağışı nedeniyle olumsuz hava şartlarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısı yapıldı.

İÇ ANADOLU'DA YOĞUN KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, İç Anadolu Bölgesi'nde Konya, Karaman, Çankırı, Niğde, Kayseri, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir ve Kırıkkale'de gece saatleri itibariyle yağışların kuvvetli ve yoğun kar yağışı şeklinde olacağını ve cumartesi öğle saatlerine kadar devam edeceğini bildirdi. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

MERSİN VE ADANA'DA ŞİDDETLİ SAĞANAK

Gece saatleri itibariyle Mersin ve Adana çevrelerinde görülecek yağışların sahil kesimleri dahil şiddetli sağanak yağmur şeklinde olacağı, iç ve yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle yaşanabilecek ani su baskını, sel, don olayı ve ulaşımda aksamalar yaşanabileceği için vatandaşlar uyarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *