» 
 

Metrobüs yolları yeniden düzenleniyor

Son dönemde artan metrobüs kazalarında 9 kişinin hayatını kaybetmesi, 68 kişinin de yaralanması üzerine harekete geçen İBB, kaza anında metrobüsün yoldan çıkışını ve başka araçların metrobüs yoluna geçişi önceleyecek bariyerler yerleştiriyor.

İstanbul’un trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltan azaltmak, için kullanıma sokulan metrobüs sistemi, 2007 yılından bu yana günlük ortalama 1.5 milyonu yolcu taşımakta. Son hat olan olan Söğütlüçeşme’nin de 2009 yılında sisteme dahil edilmesi ile bu toplu taşıma aracına rabet oldukça arttı.

Gazete Habertürk tarafından yayımlanan habere göre 2009 senesinden bu yana medyada yer bulan 32 kaza yaşandı. 9 kişinin yaşamını yiritdiği bu kazalarda 68 kişi de yaralandı. Yapılan incelemerde bu kazaların ortak noktalarının ise araçların bariyerleri aşarak metrobüs yoluna girmesi ya da metrobüslerin ana yola ters yönden girmesi olduğu anlaşıldı.

Önemli tartışmalar yaratan ve kazaların bu bariyerler nedeni ile olduğunun düşünülmesi sebebi ile çalışma başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metrobüs yolunu diğer yoldan ayıran bariyerlerin güçlendirilmesi için çalışma başlattı. Çalışmaların ilk ayağı olarak Haliç ve Avcılar arasında yer alan bariyerler değiştirildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *