» 
»
 

Metroda bomba şakası yapan 3 öğrenciye hapis istendi!

İstanbul metroda ellerindeki basketbol dolu çantayı vagona atıp "Bomba!" diye bağıran 3 öğrencinin başlarına gelmeyen kalmadı. Yolcularda paniğe neden olay bu olayda öğrencilere 2'şer yıl hapis cezası istendi. İşte detaylar...

4 Mart'ta İstanbul Kadıköy - Kartal Metrosu'nda okuldan çıkan 3 lise öğrencisi şaka yapmak için ellerindeki basketbol topu dolu okul çantasını yere atarak "Bomba" diye bağırdılar. Bu olayı daha önceden kendi aralarında planladıkları ortaya çıktı. Öğrencilerden M.O.Ö yanında olan çantayla 2 arkadaşı daha, 4 Mart'ta Kadıköy'den Kartal'a giden 8 numaralı metroya bindiler. Metro seyir halindeyken kendi aralarında planı gerçekleştirmeyi düşündüler ve öğrencilerden siyah kırmızı montlu olanı Ünalan metro istasyonuna gelince metrodan inip metro kapısı kapanmadan elindeki çantayı "Bomba" diyerek vagonun içerisine fırlattı. Vagon içerisinde izdihama neden oldu ve yolcular Göztepe istasyonunda durdu.

Güvenlikler ve sivil polisler çantayı teslim aldılar. Diğer öğrenciler olan Y.K'yı ve A.Y'yi ise vagon yolcuları güvenlik görevlilerine teslim ettiler. Önce gözaltına alınan daha sonra Üsküdar Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Büro Amirliği'nde sorgulanan çocuklar serbest bırakılmışlardı. Yaşanan bu olayda metro seferlerinde yaklaşık 1 saate yakın gecikme yaşandı.

Sorguya çekilen öğrencilerin şaka yapmak için planladıkları bu kötü olayda "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" ve " ulaşım araçlarının kaçırılması, alıkonulması" suçundan 2'şer yıl 4'er ay hapis cezası istendi. İstanbul Çocuk Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede öğrenciler ilerleyen zamanlarda yargılanacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *