» 
 

Meyve, sebze fiyatları yarıya indi! Buzdolabını doldurma vakti

Artık market, manav ve pazar tezgahlarında meyve ve sebze fiyatlarını kesenize uygun görebilirsiniz. Yapılan bu indirim hem tüketiciyi hem esnafı memnun etti.

Geçtiğimiz aylarda, sebze ve meyveler ithal olduklarından dolayı tüketicinin elini yakıyordu. Mayıs ayında ithal meyve ve sebzelerin yerini yerli ürünler aldığı için, hava sıcaklıklarının da büyük etkisi ile yerli üretimi meyve, sebzeler pazarlara girdi. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya düşmüş oldu.

Nisan ayında her evde mutlaka bulunan patates, soğan, salatalık, domates fiyatları bile neredeyse uçuk denilecek türdeydi. Bu ay ise artık kilogramı 1 veya 1,5 liradan soğan, patates, domates, kabak veya patlıcan bulmak mümkün. Sebze fiyatlarındaki bu indirim meyveleri de olumlu etkiledi. 4,5 liradan satışa sunulan çileğin kilosu 3’e düştü. Elma, armut, erik veya karpuzun ise kilogram bazında en uygun rakamlarda tezgahlardaki yerini alıyor. Yaşanan bu yarı yarıya fiyatlardaki düşüş, hem tezgâh sahiplerinin hem de vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Fiyatların düşmesiyle satışların artmasından memnun olan tezgâhtarlar, herşeyin ucuzladığını ve fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyleyerek, halkı manav ve pazarlara davet ediyor. Bir vatandaşın sofrasından ektik etmediği domates salatalığın fiyatlarının artması halkı pazarlardan korkutmaya başlamışken, bu düşüşler sayesinde herkes yeniden meyve, sebze tezgâhlarına gidip gönül rahatlığı ile buzdolaplarını doldurabilecekler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *