» 
 

Mezgitin fiyatı rekora doğru koşuyor

Balık sezonunda yaşanan aksilikler fiyatları da etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde kilogram satış fiyatı 30 TL seviyelerine kadar çıkan Mezgit, bu hafta 35-40 TL’ yi gördü.

Trabzon’daki balık tezgahlarında az miktarda bulunan alan Mezgit’in yanına yaklaşılmıyor. Rekor seviyelere ulaşan fiyat 40 yıl saradan sonra ilk kez 40 liraya ulaştı.

Balık fiyatlarındaki artışla ilgili açıklamada bulunan balıkçı Serdar Korkmaz, 40 yıldır balıkçılık yaptığını,  ilk kez fiyatların bu kadar yüksek olduğunu gördüğünü ifade etti. Bu yıl mezgitin 35-40 liraları gördüğünü kaydeden Korkmaz,  lokantalarımız özellikle iri mezgiti tercih etmelerinin balığında az olması nedeni ile mezgitin fiyatını yükselttiğini kaydetti.

İri mezgitin balık haline nadir olarak geldiğinin altını çizen Korkmaz, 2 gün kilosu 35 lira olan mezgitin ancak 3 kilogram kadar hale geldiğini önceki yıllarda ise bu fiyattan hiç mezgit satmadığını, hamsininde mezgitle aynı kaderi paylaştığını Trabzon halkının bu sezon hamsi yiyemediğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *