» 
»
 

MGK toplantısından kritik açıklamalar geliyor

FETÖ'nün darbe girişimin önlenmesinin ardından Ankara'da MGK toplanıyor. Peş peşe yapılacak iki önemli toplantıda hangi kararlar açıklanacak? Önce Milli Güvenlik Kurulu ardından ise Bakanlar Kurulu toplanacak.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 13:12'de başladı. Toplantı toplamda 4 saat 40 dakika sürdü. MGK toplantısında verilen kararları açıklayan hukuki bir metin oluşturuluyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan MGK toplantısının ardından Bakanlar Kurulu toplantısının gerçekleştirilmesi beklenirken Bakanlar Kurulu toplantısı yapılmadı.

Yapılacak MGK toplantısının hemen ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı yapılacaktı. Gerçekleştirilecek iki önemli toplantıda darbe girişimi sonrası alınacak önlemlerin ve atılacak adımların kesinleştirilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki gün yaptığı açıklamada Çarşamba günü MGK toplantısının ardından yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının ardından önemli bir kararın açıklanacağını belirtmişti.

Erdoğan'ın açıklamalarının sonra yapılacak önemli açıklamalar merak edilmeye başlanmıştı. Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmaların tek merkezden yürütülmesi ve bu şekilde hızla sonuçlandırılma sağlanacağı bir düzenlemenin yapılması bekleniyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *