» 
»
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli Anayasa değişikliğinde Pürüz yok dedi

TBMM Genel Kurulu 2017 bütçe görüşmeleri sırasında gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Anayasa değişiklik teklifi ile ilgili pürüzler giderildi mi?" sorusuna " Pürüz yok zaten" şeklinde cevap verdi.

Başbakan Binali Yıldırım ile bugün görüşen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensuplarının detayları sorması üzerine birlikte birer çay içtiklerini söyledi. Anayasa değişiklik teklifi ile ilgili pürüzlerin giderilip giderilmediği yönünde gelen soruya ise Bahçeli, " Pürüz yok zaten" yanıtını verdi.

Anayasa değişlik teklifinin Meclise ne zaman geleceği yönünde görüşü sorulan MHP Genel Başkanı Bahçeli "Onlar bilir onu. Bilemiyorum onların alanı, bizim değil." dedi. 

Bu hafta yeniden Başbakan Binali Yıldırım'la bir araya gelinip gelinmeyeceği sorusu ve Yıldırım'ın "Pürüzler var onlar aşılacak" sözlerinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, böyle bir görüşmenin düşünülmediğini, Anayasa metni hazırlanırken bir virgül ve noktanın dahi anlamı olduğunu dile getirdi ve "Bunlar üzerinedir herhalde" ifadesini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *