» 
»
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den OHAL kararına destek açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak OHAL kararını desteklediğini ve hayırlı bulduğunu bildirdi, muhtemel vahim olayların önüne geçmek amacıyla siyasi yönetimin buna göre hareket etme mecburiyeti doğduğunu belirtti.

Ağır silahlarla 248 vatan evladını şehit eden TSK’nın içine sızmış teröristlerin devletine ve milletine kastetme niyetlerinin istikrarsızlığı körüklediğini belirten Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin böyle bir  dönemde devletinin ve milletinin yanında duracağını, ne pahasına olursa olsun taviz vermeyeceğini ifade eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, darbecilerin ve her türlü teröristin karşısında durmanın MHP’nin 47 yıllık misyonu olduğunu da hatırlattı.

Kamu kurumlarında görevden alınmalara ilişkin de açıklama yapan Bahçeli, FETÖ’ye yönelik temizlik operasyonunu desteklediğini ancak masum memurların mağdur edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Yargıdan eğitime, üniversitelerden emniyete on binlerce kamu görevlisinin açığa alınmalarına değinen Bahçeli, paralel çetenin bu şekilde nasıl yuvalandığını da açıkça gösterdiğini ifade etti.

Özellikle görevden alma ve tasfiye sürecinde hukuk konusuna vurgu yapan Bahçeli, devletin asıl vasfının intikamcı davranmayarak, kin ve garezle önüne gelene suç isnat edilmemesi gerektiğini belirtti. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken erdemin hukuk üstünlüğünün gözetilmesi ve demokrasinin kılavuzluğuna bağlılık olduğunu kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *