» 
»
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Can Dündar saldırısı yorumu

MHP’de olağanüstü kongre kararının Yargıtay’da olduğunu hatırlatan MHP Genel Başkanı Bahçeli, parti olarak yasalara uygun hareket ettiklerini dile getirdi ve Can Dündar saldırısını hakkında konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Dönem eğitim faaliyetlerini tamamlayan "Siyaset ve Liderlik Okulu"nun sertifika törenine katılan Genel Başkan Devlet Bahçeli partisine ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bahçeli gelecek hafta MHP’de olağanüstü kurultay konusunda Yargıtay 12. Dairesi’nin kararına yönelik sorulan soruya, kararın Yargıtay aşamasında olduğu ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin de verilecek karara saygılı olacağı cevabını verdi. “Takdir Yargıtay’ındır” diyen Bahçeli, yapılacak değerlendirme ve verilecek kararı beklediklerini ifade etti.

Ayrıca Can Dündar’a yönelik adliye önündeki saldırı hususunda yapılan hatırlatma üzerine MHP Genel Başkanı Bahçeli, olayın çok üzücü olduğunu, mahkeme kararının zamanlamasının da saldırıyla örtüşür bir durumda olmasının ayrıca düşündürücü olduğunu belirtti. Yakalanan saldırganın çok yönlü araştırılması gerektiğini belirten Bahçeli, böyle bir davranışın cezasız kalmaması gerektiğini de kaydetti. Bahçeli “Sayın Can Dündar'a da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *