» 
»
 

MHP Grup Başkanvekili Akçay: Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaadi...

Anayasa değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Akçay, devletin temel ilkelerinde değişiklik olmadığını belirtti ve "Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaadinde bulunduğunu biliyoruz" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, rejim değişikliği iddiasının tamamen safsata olduğunu belirterek " Toplumu yanlış yönlendiren, siyasal ve sosyal gerilimleri artırmaktan CHP vazgeçmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin inisiyatif almaktan çekindiğini ve önyargılı bir şekilde geri çekildiğini ifade eden Akçay, "Şimdi de kampanya aleyhinde. Ben de şimdi CHP önderliğinde bölücü koalisyon dersem olur mu. Bunlar gerilimi artırır. Yanlış bilgilendirmek suretiyle eleştiriler yapılıyorlar. Eleştirebilirler ama rejim değişikliği gibi sözlerle gerilime gerek yoktur. Toplum hiç gerek olmadığı halde CHP tarafından bir gerilime sürüklenmektedir. PKK’sı, HDP’si ve CHP’si bir koalisyona dahil olmuşlardır. CHP’ye çağrıda bulunuyorum. Bu gerilimi artırmaktan vazgeçsinler. Meclis’te milletvekillerinin özgür iradeleriyle ya kabul edilir ya da reddedilir. Ama inisiyatif alamamanın verdiği hırçınlıkla CHP vatandaşları yanlış yönlendiriyor” şeklinde konuştu.

Anayasanın ilk dört maddesi üzerinde en küçük bir değişiklik yapılmadığını belirten Akçay, “Devletin temel ilkelerinde en küçük bir değişiklik yok. Ancak unutulmaması gereken Sayın Kılıçdaroğlu’nun özerklik vaadinde de bulunduğunu biliyoruz” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *