» 
»
 

MHP Grup Başkanvekilinden idam cezası açıklaması geldi

MHP'nin Grup Başkanvekili olan Erkan Akçay, TBMM'de düzenlenen basın toplantısında FETÖ'cuların darbe girişimi sonrasında herkes tarafından istenen idam cezası hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Milliyetçi Hareket Partisi MHP'nin Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen basın toplantısında, kendisine gazetecilerin yönelttikleri soruları cevapladı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, kendisine darbe girişiminde istihbarat zafiyeti ile soru yöneltildiğinde istihbarat yönetiminin çivisinin çıktığını ve istihbaratta zaafiyet olduğunu öne sürdü. Ayrıca, 24 yan yana olan insanlar bile ihanet etmiş iseler bu kişilere devlet nasıl emanet edilir? diye ifade etti.

Akçay, önümüzdeki günlerde güvenlik zafiyeti ile ilgili problemlerin kısa sürede çözümleneceği, bu zafiyetin kimlerden dolayı kaynaklandığına, kimlerin oluşturduğuna cevapların geleceğini bildirdi.

İdam cezası hakkındaki soruların yönelmesi ile ilgili olarak Akçay, düşüncelerini paylaştı. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, artık vatan hainlerinin, terör örgütü üyelerinin ve teröristlerin kalemleri kırılmalıdır ifadelerinde bulunarak elindeki kalemi kırdı. Akçay, darbe griişimi olaylarında gerçek suçlular ile suçsuzların bir an önce ayırt edilmesi gerektiğine değindi.

Silahını teslim eden ve hiçbir şeyden haberi olmayan korunmasız kişilere yapılan linç girişimlerini şiddet ile kınadıklarını, suçsuz askerlere bu tür muamele yapanların adalet tarafından yargılanması gerektiğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *