» 
»
 

MHP Meral Akşener’i Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti

Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle Meral Akşener, Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç, parti üyeliğinden kesin çıkarılması talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

MHP Tüzüğü’nde parti üyeliği görev ve sorumlulukların gösterildiği 11. Maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle Akşener ve çağrı heyeti üyelerinin tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildikleri ve haklarında parti üyeliğinden kesin ihraç talep edildiği bildirildi.

MHP Genel Merkezi, tüzüğün ilgili maddesinde yer alan “Parti Üyelerinin Görev ve Sorumlulukları”nı düzenleyen maddeyi ihlal ettikleri gerekçesiyle Meral Akşener ve çağrı heyeti kesin ihraç talebi yapıldığını belirttiği açıklamada “Meral Akşener, Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 'Kesin Çıkarma Gerektiren Haller' başlıklı 78. Maddesinin 4. Fıkrasının c-e-g-h-i bendleri ve parti tüzüğünün 81. Maddesinin kapsamı ve gereğince kesin çıkarma cezasını gerektiren hallerin varlığı karşısında parti üyeliğinden kesin çıkarma cezasının uygulanması talebiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’na tedbirli olarak sevklerine karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *