» 
»
 

MHP Merkez Disiplin Kurulu 4 ismi ihraç etti

MHP Merkez Disiplin Kurulu aldığı kararla Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve parti üyesi Sinan Oğan'ı partiden ihraç etti.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk yaptığı açıklamada Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve parti üyesi Sinan Oğan'ın parti üyeliğinden kesin çıkarma cezasıyla cezalandırılmasına oy birliği ile karar verildiğini bildirdi. 4 isim parti tüzüğünün 11, 79 ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Soruşturma dosyalarının müzakere edilmesinin ardından ise bugün yapılan açıklamada Ok, Halaçoğlu, Okutan ve Oğan’ın parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği bildirildi.

4 ismin partiden ihraç edilmesindeki MHP parti tüzüğünün 78. maddesi Disiplin Cezalarını Gerektiren Halleri, 78. maddenin 4. fıkrası ise Kesin Çıkarma Cezası Gerektiren Halleri kapsıyor. Söz konusu maddelere göre 4-e ve 4-e bentleri şu şekilde:

"4-e. Partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak ve Genel Başkan, Genel Sekreter ve bunlardan sonra hiyerarşide bulunan görevlilere ve parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik teşkil edecek veya manevi şahsiyetlerini rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak veya başkalarını böyle davranış ve faaliyetlere ikna ve teşvik etmek.
4-h. Üyelik ve delege olmaktan kaynaklanan haklarını kötüye kullanmak suretiyle kasten Partiye zarar vermek."

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *