Microsoft, 2.850 kişiyi işten çıkarıyor!

Microsoft, geçtiğimiz 2015 yılı içerisinde Nokia'yı satın almasıyla birlikte telefon piyasasına adım atmaya çalışırken tökezlediği gözlen önündeydi. Şimdi ise, telefon işini küçültme kararı alması ile birlikte en son duyurduğu 1.850 kişiyi işten çıkarmasının üzerine şimdi de 2.850 kişinin daha işine son veriyor!

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, daha önceden duyurulan 1.850 kişinin işten çıkarılmasının üzerine önümüzdeki 2017 senesinin ortasında kadar 2.850 kişinin daha işine son vereceğini açıkladı.

Düzenleme gereği yapılan başvuruya göre, bu işten çıkarılmalardan etkilenen çalışanların büyük çoğunluğu küresel satışlarda birçok kişinin işten çıkartıldı telefon bölümü olacak.

Birden bu kadar kişinin işten çıkarılması Microsoft’un 2015 yılı içerisinde Nokia firmasını satın alması ile büyüyen telefon işini küçültme kararının bir etkisi olarak belirtiliyor. Microsoft’un Nokia’yı satın alması, eski CEO Steve Ballmer’ın firmadan istifa etme kararını açıklamadan önce yaptığı son işlem olmuştu. Ancak Ballmer’ın varisinin mobil teknoloji hakkında aynı fikirlere sahip olmadığı söylenebilir. Microsoft, işten çıkarmalar hakkında 10-K başvurusunda bulunan dışında henüz bir bilgi vermiş değil.

Bunun Microsoft’un önümüzdeki yıllarda genel durumu olarak nereye gideceği veya nasıl bir durumda kalacağı ise henüz belli değil.

Microsoft’un en son finansal raporu yıldan yıla gelir düşüşü gösterirken, firmanın bulut işini büyütmeye devam ettiği belirtiliyordu. Telefon donanımı ise Microsoft’un finansı için son birkaç çeyrek içerisinde kötü bir hal almaya devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *