Microsoft'un Windows 10 ile hedefi yakalayamamasının nedeni ne?

Microsoft'un beklentisinin çok olduğu Windows 10 istenileni verememiş ve başarıyı yakalayamamış gibi gözüküyor. Windows 10, istenilen indirme rakamlarına ulaşamadı ve bu konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Microsoft, yaklaşık bir yıl kadar önce yeni işletim sistemi olan Windows 10 gösterişli şık bir organizasyon ile tanıştı. Microsoft'un bu yeni işletim sistemini, 2017 yılının ilk yarısında 1 milyara yakın bir kullanıcıya ulaştırmaktı.

Amerikalı teknolojinin olağan üstü devi, bu saptadıkları hedefin tahmine göre bir yıl gerisinde olduğu gözüküyor. Microsoft'un sözcüsü, yaptığı bir açıklama ile hedefledikleri 1 milyar kullanıcı rakamına, 2018’nin ikinci yarısına doğru erişilebileceğini bildirdi. mikrosof sözcüsü, yapmış olduğu açıklamada çarpıcı ifadelere yer verdi. microsoft şirketinin sözcüsü, Microsoft Windows 10, pazara şahane bir giriş yaptı ve ayda yaklaşık 350 milyon indirme sayısı elde etti. Durum böyle iken, şirketimiz başka projelerle de ilgilenmesi gerekiyordu. Bu sebepten dolayı söylediğimiz 1 milyarlık  hedefe ulaşacağız ama bu tahmin ettiğimizden ve istediğimizden biraz daha fazla zaman ile olacak. Şirketimizin yeni ticari ortakları ile heyecan veren muazzam çalışmaların peşindeyiz. Kullanıcılarımıza odaklı projelere de yoğunlaştık. Gelecek yapacağımız işler için çok umutluyuz. diğerek yapmış olduğu açıklamasını sonlandırdı.

Windows 10 işletim sisteminin, firma tarafından beklenen başarıları elde edememesinin birden çok sebebi var. Özellikle eski ama çok fazla kullanılan donanım ve yazılımlar ile yaşadığı sorun ciddi bir probleme yol açıyor. Diğer sıkıntılardan biri ise Microsoft’un aşırı Windows 10’a geçiş politikaları güderek, kullanıcıları istem dışı olarak yeni işletim sisteminden, daha kullanım avantajı yakalamadan soğutması oluyor. Yani kullanıcılara yanlış bir reklam politikası oldu. Bu yanlış ve bu baskıcı uygulama  29 Temmuz’da sona erecek. İnsanlar kafası rahat bir şekilde seçim hakkına sahip olması ön yargıları kırabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *