» 
»
 

Mide küçültme ameliyatı olan 2 çocuk babası hayatını kaybetti

Camcılık yaparak geçimini sağlayan 40 yaşındaki iki çocuk babası Devrim Türk, aşırı kiloları nedeniyle mide küçültme ameliyatı oldu ancak ameliyat sonrası yaşamını yitirdi. Türk ailesi suç duyurusunda bulundu.

Devrim Türk geçtiğimiz 31 Ocak günü İzmir Karabağlar'da bir özel hastanede mide küçültme ameliyatı olmak üzere hastaneye yattı. 120 kilo olan Türk'ün, aşırı kilolarından kurtulmak için olduğu ameliyat sonrası iddiaya göre bağırsağında delinme meydana geldi. Bu nedenle iki kez daha ameliyat olan Türk, yoğun bakım ünitesine alındı ve dün hayatını kaybetti.

Baba Mesut Türk ise avukatları aracılığıyla oğlunun ölümünde doktorların ihmali bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Baba Türk'ün ifadelerine göre, ikinci kez bağırsak ameliyatı olan Devrim Türk tedbir amaçlı yoğun bakıma alınmıştı ve durumunun böyle gitmesi halinde çıkarılacağı söylenmişti. Ancak doktor kendisini arayarak oğlunun durumunun kritik olduğunu ve hemen yanına gelmesini söyledi. Bunun üzerine hastaneye giden baba, oğlunun ölüm haberini alarak baygınlık geçirdi.

Oğlunun normal bir şekilde yaşamını yitirmediğini düşünen baba Mesut Türk, ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi istedi ve ameliyatı yapan doktor ile ameliyata giren ekipten şikayetçi oldu. Devrim Türk, İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından toprağa verilecek. 40 yaşındaki Türk'ün Ayhan Egemen ile Zeynep Kumsal adlı iki çocuğu bulunuyordu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *