» 
»
 

Milan takımı Çinli bir konsorsiyuma satıldı

İtalya’nın yıldız takımlarından Milan hisselerinin yüzde 93,93’ü Çinli Sino-Europe Sports Investment Management Changxing şirketine satıldı.

İtalya Birinci Futbol Ligi futbol takımlarından Milan, İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Çin devlet fonunca da desteklenen Sino-Europe Sports Investment Management Changxing şirketine hisselerini devretti. 30 yıldan beri İtalyan devi Milan’ın sahibi olan Silvio Berlisconi, kırmızı-siyahlı kulübü bir süredir elden çıkarma konusunu gündeme getirmekteydi.

Berlusconi’nin ana şirketi Fininvest’ten resmi bir açıklama yapılarak Milan’In satışı duyuruldu. Üst düzey bir yetkili olan Danilo Pellegrino ile Çinli konsorsiyum temsilcisi Han Li arasında hisse devri için ön anlaşma yapıldığı bildirildi.

Peki İtalya’nın köklü takımı Milan kaç paraya satıldı?

Milan’ın satış değeri 740 milyon avro olarak kaydedildi ancak bu rakamın içinde tahmini olarak 220 milyon avroluk borcu da dahil. İtalya’nın gündeminde ilk sıraya oturan haber ile haber ajansları da satış işlemini manşetlerinden duyurdu. ANSA “Milan, Çinli konsorsiyuma satıldı” manşetini atarken, La Gazetta dello Sport “Silvio, 30 yılın ardından veda ediyor” şeklinde satış işlemini duyurdu. Corriere dello Sport’un manşetinde ise “Resmi açıklama: Milan, Çinlilere satıldı” şeklinde yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *