» 
»
 

Milas'ta tarihi bina yıkıldı!

Muğla'nın Milas İlçesinde tarihi bir ev dayanacak gücü kalmadığından dolayı yıkıldı. Yıkılma esnasında bölgeden geçmekte olan bir motorize trafik polisi kazadan son anda kurtuldu.

Muğla Milas'ta Hisarbaşı Mahallesi Tabakhane Caddesi'nde bulunan tarihi bina büyük bir gürültü ile yıkıldı. Dayanacak gücü kalmayan tarihi binanın yıkıldığı sıralarda, o esnada caddeden geçmekte olan motorize trafik polisi ile binanın karşısında evinin penceresinde bulunan yaşlı bir kadın son anda kurtuldu. Tarihi binanın yıkılmasının ardından olay yerine sağlık ekipleri, zabıta ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat da geldi.

Tarihi binanın yıkıldığı sırada, evinin penceresinin önünde oturan 66 yaşındaki Ayten Özkan, kazadan son anda kurtulduğunu dile getirdi. Özkan, "Yıkılma anında pencere kenarındaydım. Korkuluklar olmasaydı bende yaralanabilirdim. Bina eski ve özel bir mülk olduğu için belediye yetkilileri müdahalede bulunamadı. Ancak evin yıkılacağı belliydi. Daha öncesinde belediyeye ve muhtara başvuruda bulunduk. Fakat binanın özel mülk olduğundan dolayı kimse birşey yapamadı." ifadelerini kullandı.

Binanın yıkılma anı çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde motorize bir trafik polisinin olay esnasında caddeden geçtiği ve durumu son anda fark ederek hızlanıp enkaz altında kalmaktan kurtulduğu görüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *