» 
»
 

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz korna uyarısı yaptı

12 Mart pazar günü yapılacak olan YGS sırasında korna çalınmaması konusunda uyarıda bulunan Bakan Yılmaz, öğrencilere destek olunmasını istedi.

Kars Valiliğini ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yarın (12 Mart) gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı süresince sürücülerden korna çalmamalarını ve öğrencilere herkesin destek olmasını istedi. 2 milyondan fazla öğrencinin girecek sınavda tüm öğrencilere başarılar dileyen Yılmaz, sınav süresince başta şoförler olmak üzere işi olmayan kimselerin sokağa çıkmamalarını ve ilave trafik oluşturmamalarını istedi.

Özellikle okul ve sınav yerlerinden geçerken kornaya basılmaması konusunda uyarıda bulunan Yılmaz, herkesin elinden geldiğince öğrencilere yardımcı olmasını istedi. Öğrencilerin sınavı gönül rahatlığı ve huzurlu olarak geçirmesini sağlamak gerektiğine işaret eden Yılmaz, "İnanıyorum ki Türkiye'nin yarını, bu kardeşlerimin gireceği sınavdan alınacak sonuçla çok daha iyi olacaktır." şeklinde konuştu. Bakan Yılmaz ayrıca yarın bazı belediye otobüslerinin YGS nedeniyle ücretsiz olacağını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *