» 
»
 

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları başvuruları başlıyor

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları birinci seçim için Milli Savunma Bakanlığının talebi doğrultusunda duyuru güncellendi. Başvurular 20 Mayıs'ta başlıyor.

ÖSYM'nin 2017 ÖSYS Kılavuzu'nda bulunan Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına Girmek İsteyen Adayların Dikkatine başlıklı duyuru güncellendi. Milli Savunma Bakanlığının talebi üzerine güncellenen duyuruya göre adaylar 20 Mayıs-25 Mayıs tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Milli Savunma Üniversitesi'ne başvurular www.msb. gov.re adresinden yapılacak ve başvuru yapmayan adaylar seçim aşamalarına çağırılmayacak.

Kara, Deniz ve Hava Harp Okulu ile Sahil Güvenlik Komutanlığı olmak üzere adayların birden fazla tercih yapma hakkı bulunan başvurunun birinci seçim aşamasında adaylar YGS puanına göre çağırılacak. Başvurularını elektronik ortamdaki kesinti, aksaklık gibi nedenlerle vaktinde yapmayanlar için ise ek süre ya da yeniden başvuru hakkı bulunmuyor.

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına ve astsubay meslek yüksekokullarına başvuruda bulunacak olan adaylar, güncellenen kılavuzu esas alacak. 20 Mayıs'ta başlayacak olan başvurular 25 Mayıs'ta sona erecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *