» 
»
 

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Afyoncu atandı

Yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Erhan Afyoncu atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne tarihçi akademisyen Erhan Afyoncu’yu atadı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın önerisi ve Başbakan Binali Yıldırım’ın uygun gördüğü adaylar arasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Erhan Afyoncu’yu Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 5'inci maddeleri uyarınca Rektör olarak atadı.

1967 Tokat doğumlu olan Afyoncu, televizyon ekranlarından da tanınan simalar arasında yer alıyor. Bir dönem Murat Bardakçı ve Palin Batu ile Tarihin Arka Odası aslı programı yapan Erhan Afyoncu, aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin birinci sezonunda tarih danışmanlığı yapmıştı. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Afyoncu’yu Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirmişti. Erhan Afyoncu Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi bölümü mezunudur ve 2014 yılında profesörlüğe yükselmiştir.

Milli Savunma Üniversitesi, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurmay subay yetiştirmek ve lisansüstü eğitim vermek amacıyla yeni kurulan bir üniversite. Enstitülerden, kara, deniz ve hava harp okullarından, astsubay meslek yüksekokullarından oluşacak olan Milli Savunma Üniversitesi’nde ayrıca rektöre, görevlerinde yardımcı olmak üzere Milli Savunma Bakanı tarafından rektör yardımcıları atanacak ve rektör yardımcılarının sayıları 4’ü geçmeyecek. Üniversitenin teşkilatı ise Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *