Minecraft gerçek oluyor! İşte beklenen yayın tarihi...

Herkesin bildiği ve severek oynanan oyunların başında gelen Minecraft'ın filmi çıkıyor. Geçtiğimiz şubat ayında Minecraft filminin haklarını Moojang'dan satın alan Warner Bros oyun severleri heyecanlandırdı. Minecraft yayın tarihi de belirlendi.

Dünyanın en sevilen ve en çok oynanan oyunlarının başında gelen Minecraft'ın filmi çıkıyor. Geçtiğimiz şubat aynda Minecraft'ın filminin haklarını Moojan' dan satın alan Warner Bros tüm oyun severleri heyecanlandırdı. Şimdiye kadar bu konu ile ilgili kesin bir bilgi verilmediğinden yorum yapılmıyordu. Fakat Minecraft oyununun Vu Buı isimli CEO'su Minecraft'ın resmi bloğunda yayınladığı açıklamalarıyla bütün oyun severlerin dikkatini üzerine çekti. Meraklılarını ise sevindirecek Minecraft yayın tarihi nihayet açıklandı.

Açıklamalara göre Minecraft' ın filminin 2019 yılında yayınlanacağını söylendi. Aynı zamanda sabırla beklenilmesini söyleyen CEO filmle ilgili 2019 tarihine kadar hiçbir şey yayınlanmayacağını da belirtti.

Severek oynanan eğlenceli oyun Minecraft' ın filmi Imax ekranlarında ve 3d izlenecek. Yayınlacağı tam tarihin 24 Mayıs 2019 olduğunu belirten Vu Bui film hakkında hiçbir bilgi vermedi. Bilinen diğer şey ise filmin yönetmeninin Rob McElhenney olduğu fakat hikaye hakkında hiçbir bilgi yok. 

Kısa sürede büyük başarı sağlanan ender oyunlardan biri olan Minecraft ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülüp oyunu yapımcılardan satın almak Microsoft' a tam 2.5 milyara mal olmuştu. Ayrıca oyun dünyada en çok satılan 3 oyun olarak dikkatleri üstüne toplamış durumda...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *