» 
»
 

Mini gastrik bypass ile 1 yılda 70 kilo zayıflamayı başardı

Bir firmada satış danışmanı olarak çalışan Pınar Akkuş, aşırı kiloları nedeniyle çektiği zorluklardan yılınca mini gastrik bypass ameliyatı olmaya karar verdi. 128 kilo olan Akkuş şimdi 58 kilo.

Mersin’de yaşayan 37 yaşındaki Pınar Akkuş özel bir firmada satış danışmanı olarak çalıyor. 2 çocuk annesi kadın aşırı kiloları nedeniyle hem iş hem de günlük hayatında oldukça zorlanmaya başlayınca buna bir çare düşünmeye başladı. 128 kilo olan Akkuş, Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Üniversitesi’nde “mini gastrik bypass” ameliyatı ile oldukça başarılı sonuçlar elde edildiğini öğrenince derhal tedavi için soluğu burada aldı.

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi olan Yard. Doç. Dr. Mustafa Atabey’i tercih ederek operasyon geçiren Akkuş, ameliyat sonrasında tam 70 kilo verdi. 1 yıl içinde 128 kilodan 58 kiloya düşmenin mutluluğunu yaşayan Pınar Akkuş, hareketlerinin de kısıtlanmaması nedeniyle artık günlük hayatında da oldukça rahat.

Çocukluk ve genç kızlık dönemlerinde oldukça zayıf olduğunu belirten Akkuş, daha sonra birden hızla kilo almaya başladığını ve yaptığı spor, diyet ve ilaçlara rağmen kilo veremediğini belirtti. Mustafa Atabey ile tanıştıktan sonra kendisini telefonla arayarak Mersin’den geleceğini söylediğini bildiren Akkuş, 5-6 saat içinde Sivas’a gittiğini ve serüvenin böyle başladığını ifade etti.

Geçirdiği ameliyat sonrasında özgüvenini yeniden kazandığını belirten Akkuş, hayatında çok şeyin değiştiğini de söylüyor. Akkuş, daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşama geçmiş olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, sağlık problemlerinden kurtulduğunu, baş ağrısı, tansiyon, yürüyememe, agresifleşme gibi dertlerinin de geride kaldığını anlatıyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *