» 
»
 

Miras kalan evden 100 kilo altın çıktı

Fransa'da bir kişi kendisine miras olarak kalan evin çeşitli yerlerine gizlenmiş, 3,7 milyon dolar değerinde yaklaşık 100 kilogram altın buldu.

BBC'nin haberine göre, Fransa'da isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi, varisi olduğu eve saklanmış 3,7 milyon dolar değerinde altın olduğunun farkına vardı. Madeni para ile külçe altınların yeni ev sahibinin eve taşındıktan sonra bulduğu vurgulanarak, kişinin ilk olarak mobilyaların altına monte edilmiş teneke madeni para kutularının fark ettiğini dile getirdi.

Ardından ise evde bulunan, dikkatli bir şekilde mühürlenmiş işçi şişesinin içinden de çok sayıda altın çıktı. Aramaları derinleştiren ev sahibi, en sonunda da külçe altın ile altın çubukları buldu. Müzayedeci Nicolas Fierfort, ev sahibinin altınları bulduğu anda kendisi ile temasa çektiğini belirteen evden 5 bin altın parçasının, kilogramlık 2 altın çubuğun, birer kilogramlık 37 altın külçenin çıktığını bildirdi.

Servetin toplam değerinin 3.7 milyon dolar olduğunu ifade eden Fierfort, bu evi ziyaret ettiğini ve altınların gerçekten çok iyi saklandığını dile getirdi. Evde bulunan bir belgeye göre ise altınların yasal olarak satın alındığını ortaya koydu. Altınları bulan kişinin yüzde 45'lik miras vergisi ödeyeceği servetin gerçek sahibi ise bugüne kadar mal beyanında bulunmadığından dolayı 3 yıl geriye dönül olarak da vergi ödemek zorunda kalacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *