» 
»
 

Mısır'da 45 kişilik organ mafyası çökertildi

Mısır'da içlerinde öğretim görevlileri, doktor ve hemşirelerin de yer aldığı uluslararası organ ticareti yapan 45 kişilik çete çökertildi.

Mısır'da İdari Kontrol Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada, uluslarrası düzeyde organ ticareti yapan içlerinde Mısırlıların yanı sıra Arap ülkelerinden vatandaşların da yer aldığı çeteye geniş çaplı operasyon düzenlendiği bildirildi. Yapılan açıklamada, çete elemanlarının, insanların ekonomik sıkıntılarından faydalanarak cüzi miktarlar karşılığında organlarını aldığı ve yüksek fiyatlara pazarladığının tespit edildiği belirtildi.

İçlerinde üniversite öğretim görevlileri, doktorlar, hemşireler, klinik sahibi ve aracı kişilerden oluşan 45 kişilik çetenin, bu iş için kullandığı merkezlerde yapılan aramalarda milyonlarca değerinde ABD doları ile Mısır cüneyhinin bulunduğu kaydedildi

Öte yandan Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Halid Mücahid'in de konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, İdari Kontrol Kurumu tarafından gerçekleştirilen operasyonun Sağlık Bakanlığı'na bağlı olan Giza Özel Tedavi İdaresi ile koordinasyon içerisinde gerçekleştirildiği dile getirildi. Mısır Başsavcısı ise şüphelilerin hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *