» 
»
 

Motosiklet hırsızları Sultanbeyli'de yakayı ele verdi

Mototiklet çalan 5 kişilik hırsızlık çetesi Sultanbeyli'de çökertildi. Hırsızlar, çaldıkları 9 mototiklet, 1 pompalı tüfek, 3 çalıntı mototiklete ait plaka, mototiklet anahtarları ve bir miktar uyuşturucu madde ile yakayı ele verdiler.

Alınan bilgilere göre, İstanbul Sultanbeyli Asayiş Şube Amirliği polislerinin şüphelendikleri bir araç takibe alındı. Araç bir süre takip edildikten sonra aracı durdurup arama yaptılar. Otomobilde bir miktar uyuşturucu madde bulunduktan sonra aracın sürücüsü V. O. gözaltına alındı. V.O.'ya ait mototiklet dükkanında incelemeler yapan polis ekipleri, dükkanda bir adet pompalı tüfek, tüfeğe ait 9 fişek, demir makası, 3 adet çalıntı mototiklet plakası, 4 mototiklet kontak parçası, mototiklet anahtarları ve uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada, V.O.'nun birlikte iş yaptığı B.N.'ye ulaşıldı. İfadesine başvurulan B.N.'nin V.O. le birlikte mototiklet hırsızlığı yaptıkları tespit edildi. Çalıntı mototikletler ve mototiklet parçalarını da sattıkları N.K., V.E., C.K.'ya ulaşıldı ve şüpheli 3 kişi de yakalandı.

Sultanbeyli Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan kişilerden N.K., V.E., C.K. ve V.O., B.N.'den toplamda 9 adet çalıntı mototiklet ele geçirildi. Çalıntı mototikletler Sultanbeyli Yediemin otoparkına götürüldü ve şüphelilerin ilk sorguları yapıldı. Ardından Oto Hırsızlık Büro Amirliğine sevk edildiler. Hırsızlar kendilerine soru yönelten basın mensuplarına suçları reddettiklerini ifade ettiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *