Mozilla Firefox'a Tor tarayıcısı kadar etkili bir özellik geliyor

Mozilla Firefox kısaca Firefox'a çok yakın bir zamanda gelmesi beklenen güncelleme ile birlikte Tor tarayıcısı kadar etkili, güvenilir ve gizlilik açısından iyi bir özelliğe sahip olan yenilik geliyor.

Gelişen nesil ve internet teknolojisini kullanan kişi sayısının artması ile tarayıcılar arasındaki rekabet hiç kuşkusuz teknoloji endüstrisinin en çekişmeli alanlardan birini yaşıyor. Son zamanlarda Google Chrome'un rövanş gösterdiği bu yarışta MozillaFirefox ciddi bir şekilde dört nala koşmaya hazırlanıyor.

Mozilla Firefox, şimdi gelişmiş bir gizlilik alt yapısı hazırlanıldığı bilinen Tor tarayıcısında bulunan altyapının bir benzer ayarını Firefox kullanıma getirmeyi amaçlıyor. Tor tarayıcı alına bakılır ise Frefox'un kullanmış olduğu aynı kodun üzerinde bütünleşiyor. Firefox, güvenlik adı altında çok da yetkili bir hale getirilirken bu tarayıcıyı kullanan kullanıcılar da güvenliği iyi bir biçimde sağlayacak. Ağ üzerinde bulunan iletişimi, bir dizi şifre sayesinde güvenilir bir hale getirildi. Tor bu güvenli şifre sayesinde kullanıcının takip edilememesini ve güvenli bir şekilde iletişi sağlıyor. Gizlilik açısından ve güvenilirlik sayesinde son derece yüksek bir seviyede kullanıcılarını koruyor.

Alınan haberlere ve bilgilere göre, Mozilla'da bu güzel ve etkili gizlilik altyapısını Firefox tarayıcısına bütünleştirme yolunda hazırlıklar yapıyor. Sıkça konuşulan bu özelliklerin son hali önizleme sürümünde bulunmakta olan Firefox 50'nin final sürümü güncelleme ile birlikte sunulması  bekleniyor.

Bu tam sürümün güncellemeyle birlikte Firefox'un, çevrimiçi bir ortamda  daha etkili bir güvenlik sunması ile rekabette önemli bir avantaj sağlayacağı beklentiler arasında. Extra güçlü bir koruma da kullanıcılar manuel olarak kullanabileceği bir düzenlemenin de olacağı söylentiler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *