» 
 

MTV ikinci taksit ödemelerinde son 4 gün

Motorlu Taşıtlar Vergisi, yeniden yapılandırılan borçlar ve gelir vergisi taksit ödemeleri için son 4 güne girildi. MTV 2. taksit son ödeme tarihi ne zaman? MTV 2. taksit tutarı ne kadar? Detaylar haberimizde...

Yeniden yapılandırılan borçların mart ayından temmuz ayına ertelenen 3. taksit ödemeleri ile MTV ve 2016 yılı gelir vergisi ikinci taksit ödemeleri için son 4 gün kaldı. 7020 sayılı yapılandırma kanunundan yararlananlar için de birinci taksit aynı tarihte sona eriyor. Birikmiş borçların ödenmesini kolaylaştıran kanundan yararlanabilmek için mutlaka 1. taksitin ödenmesi gerekiyor.

2017 yılı MTV ve 2016 yılı gelir vergisi ikinci taksit ödemeleri için ise mükellefler GİB internet sayfasından kredi kartı ya da banka kartı ile ödemelerini gerçekleştirebilecek. GİB mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı, banka şubeleri ya da ilgili vergi daireleri üzerinden ödemeler yapılabilecek.

Kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir vergisi aynı şekilde GİB internet sitesinden ödenebiliyor. Herhangi bir mağduriyet oluşmaması için ise www.gib.gov.tr ya da bankaların internet sitelerinin resmi adreslerinden girilmesi gerekiyor.

MTV 2017 ikinci taksitleri ne kadar?

Bu sene MTV 1-3 yaş 1300 santimetreküp motor silindir hacmi olan otomobiller için yıllık 646 lira olurken, ikiye bölünen rakama göre vatandaşlar ikinci taksit için 323 lira ödeme yapacak. 1301-1600 santimetreküp arası otomobiller için 517,5 lira, 1601-1800  santimetreküp silindir hacmi için ise 913,5 lira tahsil edilecek. 1801-2000 santimetreküp arası otomobiller için vatandaşlar 1439 lira ödeyecek. Ödeme işlemlerinde yoğunluk yaşanabileceğinden dolayı vatandaşların ödemelerini son güne bırakmamaları da önemli. Son güne bırakılması nedeniyle sistemde yaşanacak yoğunluk nedeniyle ödeme işlemlerinde yavaşlama olabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *