» 
»
 

Mucize besin tahin vücuttaki tüm zehri yok ediyor!

Özellikle kış sofralarının vazgeçilmezi tahinin vücuttaki zehri atabilen tek besin olduğunu biliyor muydunuz? Tahinin faydaları ile ilgili bilgiler haberimizde…

Kainatın mucizeleri arasında yer alan besinlerde tahinin vücuttaki zehri atabilen tek besinin olduğu uzmanlar tarafından da açıklanan tartışılmaz bir gerçek. İçeriğinde bulunan zengin mineral ve vitaminler sayesinde kemik gelişiminde de oldukça faydalı olan tahinin safra kesesinde birtakım nedenlerle oluşan taşların dökülmesinden, bronşite kadar birçok hastalıkta şifa kaynağıdır.

Öte yandan araştırmalar gösteriyor ki günde iki kaşık tüketilen tahin bir kilo biftekte bulunan protein miktarına eş değer proteine sahiptir.  Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı önemli bir koruma kalkanı oluşturan tahin, çağın hastalığı Alzheimer oluşumunun engellenmesinde önemli etkiler sağlamıştır.

E vitamini açısından oldukça zengin olan tahin aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji veren tahin hücre yapısının bozulmasını engeller, yaraların iyileşmesini sürecini hızlandırır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *