» 
»
 

Mucize muz maskesi ile bebek gibi bir cilde sahip olun!

Muz lezzeti nedeni ile en çok tercih edilen meyve olmasının yanı sıra, maske olarak da cilt üzerinde harika etkiler yaratıyor. İşte muz maskesinin hazırlanışı…

Işıldayan canlı bir cilt herkesin hayalidir. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, su tüketimi ve düzenli sporun cilt sağlığı açısından önemli etkenler arasındadır. Ancak bazı durumlarda cildin nem dengesini koruyabilmek için bazı takviyeler yapmakta fayda vardır.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek sağlıklı bir görünüme sahip olmak için önemli bilgiler aktarırken, yapılmaması gereken hareketlere de değindi. Ertek, yorgunken, uyku geldiğinde ya da gözler kaşındığında ovalama hareketinin çizgilerin oluşmasına sebep olduğunun altını çizerek, yaşlı görünüme sahip bir cildin olmaması için bu alışkanlığı hayatınızdan çıkarmamız gerektiğini ifade etti.

Ertek, muz cilt güzelliği için mucize bir besin olduğunu, içeriğinde bulunan bazı vitamin ve mineraller cildi güzelleştirerek parlaklık verdiğini belirtti. Özellikle muzun B vitamini aşısından zengin olması dolayısı ile yaşlanmaya karşı etkili olduğunu ve potasyumun da kuru cildi nemlendirdiğini vurguladı.

MUZ MASKESİNİN HAZIRLANIŞI

Muz maskesi yapmak için ezilmiş bir adet muzu krema ile karıştırıp bu karışım yüze uygulanır. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanan cilt, nemlenerek yumuşak bir hale gelir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *