» 
»
 

Mucizevi arı zehri, kanserden AIDS'e her derde deva

Bursa'da arıcılık işi ile uğraşan İslam Dikbıyık, kendi çiftliğinde özel arı zehri üretimi yapıldığını, arı zehrinin ise kanserden AIDS'e kadar pek çok hastalığa şifa kaynağı olduğunu belirtti. Mucizevi arı zehrinin gram fiyatı ise 500 liradan alıcı buluyor.

Amerika ve Rusya gibi pek çok ülkede üretimi yapılan arı zehri, Hollywood yıldızlarının da kişisel bakımları için kullandıkları mucizevi bir özelliğe sahip. Türkiye'de de arı zehrine ilginin artması ile arıcılar üretime geçtiler. Arı zehrinin her derde deva olduğu, önemli sağlık problemlerine iyi geldiği tedavi edici özelliği olduğu belirtiliyor. Arı zehrinin fiyatına gelecek olursak, adeta iksir gibi olan arı zehrinin kilosu lüks bir otomobil fiyatında. Arı zehrinin gramı 500 liradan kilosu ise 500 bin liradan satılıyor.

Bursa'da arı zehri üreticiliği yapan İslam Dikbıyık, 3 sene önce aldıkları bir cihaz ile arı zehri üretimine başladıklarını ve bu maddenin arı ürünlerinden biri olduğunun altını çizerek arı zehrinin birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığına dikkat çekti. Yurt dışından aldıkları cihazı kendilerine göre tasarlayarak arı zehri üretiminde öncelikle cihazın üzerindeki ince tellerin, tellerin alt kısmında ise camların olduğunu, aparatı kovanın giriş-çıkış yerlerine koyduklarını ve tellere pille elektrik verdiklerinde arının elektrikle karşılaştığında iğnesini batırmaya çalıştığını ve zehrini cama düşürdüğünü bu şekilde elde ettiklerini belirtti.

Uzaktan bakıldığında kolay gibi görülen bu işlemin oldukça meşakkatli olduğunu, işlemin zor olmasından dolayı da arı zehri üretim miktarının çok az olduğunu bildiren İslam Dikbıyık, 3 senede sadece iki üç gram üretim yapabildiklerini dile getirdi. Arı zehrinin fiyatının yüksek olmasının nedenini üretimin oldukça zor olmasından dolayı kaynaklandığını belirtti. arı zehrini, ilaç firmaların kullandıklarını, şimdiye kadar sadece birkaç ilaç firmasına be üniversiteye arı zehri satışı yaptıklarını söyledi.

Arı zehri, özellikle sırt,boyun,bel rahatsızlıkları için kullanılıyor. Genellikle, Uzak Doğu, Bulgaristan, Amerika, Kanada, Romanya, Rusya, Brezilya ülkelerinde üretiliyor. Arı zehri belli hastalıkların tedavisinde tıp alanın da kullanılıyor. Başlıca romatizmal hastalıkları, MS hastalığı gibi sinir sistemi rahatsızlıkları üzerinde etki gösteriyor. Son dönemlerde ise AIDS ve kanser gibi hastalıkların tedavisi üzerinde birtakım çalışmalar yapılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *