» 
»
 

Mucizevi sebze kuşkonmaz şeker hastalığına iyi geliyor!

Adını sıkça duyduğumuz ancak sıklıkla tüketilmeyen sebze kuşkonmazın faydaları saymakla bitmiyor. Ancak bu mucizevi sebzenin kan şekerini düzenlemeye yardımcı olmasından dolayı şeker hastalarının günlük tüketilmesi gerektiği söyleniyor.

Uzmanlar kuşkonmaz sebzesinin şeker hastalığına iyi geldiğini belirtiyor. Tadına çok alışık olmadığımız vitamin deposu kuşkonmazın faydaları saymakla bitmez. Ancak antioksidan etkisi ve folik asit yönünden zenginliği oldukça besleyici bir sebze türü. Sadece vitamin açısından değil, kilo vermek isteyenlere de fazlasıyla yardımcı oluyor.

Kuşkonmaz, pek çok ülkede salataların içerisinde veya sebze çorbalarının içerisinde yer alıyor olsa da ülkemizde çok fazla tüketilmiyor. Hem zeytinyağlı olarak yemeği yapılan hem de çiğ olarak tüketilen mucizevi bitki kuşkonmaz, şifa kaynağı olarak biliniyor. A, B, C vitaminlerini, kalsiyum, magzenyum ve demiri içerisinde barındıran bu bitki sindirim sistemine, soğuk algınlığına, vücuttaki toksinlerin atılımına, kemiklerin güçlenmesine, kolestrolün düşürülmesine, kan şekerini düzenlemeye, agzama gibi cilt hastalıklarına dahi iyi geliyor.

Diyet yemeklerinde sıklıkla tercih edilen, kilo vermeye de yardımcı kuşkonmaz genellikle Çin ve Hindistan’da çokça tüketilir. Yol kenarlarında, kıyı bölgelerde, kırlıklarda bile yetişebililen bu bitki neredeyse her derde deva oluyor. Kanı temizleme özelliği, anemi hastalığına iyi gelişinin yanı sıra kadınların regl dönemlerinde oluşan şişliklerin inmesine yani ödemin atılmasına da yardımcı oluyor. Göze iyi geliyor hatta kansere hastalarının pek çok sorununu ortadan kaldırıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *