» 
 

Müezzinoğlu'ndan emekliye promosyon açıklaması

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekliye promosyon kararının 1 ay içerisinde verileceğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milyonlarca kişinin heyecanla beklediği emekliye promosyon konusu ile ilişkin açıklamalarda bulundu. Emeklilere banka promosyonu verilmesi çalışmasının Başbakanlığa sunulduğunu belirten Müezzinoğlu, önümüzdeki bir ay içerisinde Sayın Başbakanımızın bu konhuyu neticelendireceği sürecin tamamlanmış olacağına dikkat çekti.

Ayrıca, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı'nın 2017 yılı bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda, hükümetin seçim sürecinde verdiği sözleri yerine getirebilmek için gayretle çalışmaların yürütüldüğünü dile getirdi. Millete verilen sözlerden birinin de 2016 yılında asgari ücretin bin 300 liraya yükselttirilmesi olduğunun altını çizen Müezzinoğlu, asgari ücretin artmasından dolayı işverenlere yansıyan ek maliyetin yüzde 57'sinin Hazine tarafından karşılandığını belirtti.

Öte yandan emeklilikte yaşa takılanlar hususunda bu konuya hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini söyleyerek, emeklilikte yaşa takıldığından bahsedilen kesimin, erken emekli edilmesinin sisteme getireceği ek maliteyetin toplamda 400 milyar lirayı bulduğunu ve bu maliyetin de sonraki nesillerin sırtına yükleneceğinin unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *