» 
»
 

Müge Anlı 4,5 yıl sonra Esin İmre'yi Türkiye'ye getirdi!

Annesi tarafından İran’da bırakılan küçük Esin’i bulmak için harekete geçe Müge Anlı İle Tatlı Sert ekibi 27 Ekim 2016 tarihli yayında Esin İmre hakkında yaşanan çok önemli gelişmeleri açıkladı.

Yaklaşık 7 aydır annesi tarafından İran’da bırakılan Esin İmre’yi bulmak için gerek yurt içi gerekse yurt dışında arama çalışmaları başlata Müge Anlı İle Tatlı Sert ekibi kısa bir süre önce Esin İmre’ye ulaşmış, Irak’ta bulunan küçük kız sağ salim Türkiye’ye getirmek için yetkililerle görüşmelere başlamıştı…

Muhsin Dezai’nin hapse girmesi nedeni ile Esin, Muhsin’in amcasını oğlunun evinde yaşamaya başlamış, Muhsin’den kurtulmak için evinde kaldığı kişi ile nişanlanmayı kabul etmiş ve bu süre içerisinde de kendisini aradıklarını öğrenmişti. Tatlı Sert ekibine ulaşarak durumunu anlatan Esin, ekipten kendisini oradan kurtarmak için ecele etmelerini istemişti. Aksi takdirde Dezai hapisten çıktığı takdirde Esin'i amcasının oğlu ile evlendirecekti ve Esin'in Türkiye'ye dönmesi imkansızlaşacaktı.

27 Ekim tarihli canlı yayında müjdeli haberi veren Müge Anlı dün gece itibari ile Esin’in İstanbul’a ayak bastığının açıkladı. Dün gece saat 22.00 itibari ile Atatürk Havalimanına inen uçağı Esin'in babaannesi ve babası karşıladı. Babaanne ve torunun 4.5 yıl sonra kavuştuğu havalimanında göz yaşları sel olup aktı. Çocuk şube tarafından ifadesi alınan Esin'in de istediği üzerine babası ile yaşamasına karar verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *