» 
»
 

Müge Anlı - Fahire Kara olayında son dakika gelişmeleri

Müge Anlı ile Tatlı Sert (16 Şubat) aracılığı ile kamuoyunun dikkatinin çekilmesi sağlanan Hacı Fahire Kara olayında yeni gelişmeler yaşanıyor. İnterpol tarafından aranan Fahire Kara ilgili yeni gelişmeler haberimizde…

Fahire Kara'nın acı dolu öyküsü artık dünya basınında geniş yer buldu... İngiltere'nin en çok okunan gazetesi tarafından ele alınan haberde de Müge Anlı ile tatlı sert programının başarısına da değindi. Anlı milli istihbarat teşkilarından, Bimer'e kadar herkesin Fahriye Kara'yı aramak için seferber olduğunun altını çizdi.

Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sudi Arabistan kıralı Selman Bin Abdulaziz ile görüşeceğini ve bu görüşme sürecinde Fahire Kara ile ilgili konunun görüşüleceğini düşündüklerini ifade etti.

Dünkü yayında Fahire Kara hakkında edinilen yeni bilgileri paylaşan Müge Anlı, Fahire Hanım’ın çocuklarının kendisini aradığını öğrendiğini, çocuklarının resminin de internet aracılığı ile kendisine gösterildiğini ancak resimlere bakan Fahire Hanımın bunlar kendisini kurtarmış dediğini öğrendiklerini ifade etti.

Fahire Hanımın son 3 yıldır Türkiye’ye dönmek için herhangi bir çaba içerisinde olmadığının da ifade edildiğini aktaran Anlı, kendisini kaçıran adamdan olan çocuklarının babalarının infaz edilmemesi adına annelerinin dışarı çıkmaması yönünde baskı yaptıklarını da kaydetti.

7 Şubat tarihli yayında yeni gelişmeleri aktaran Anlı, Cumhurbaşkanın özel kalemine bir yazı yazdıklarını, kısa bir süre içinde kutsal topraklara ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan bu konu hakkında aileye yardım etmelerini rica ettiklerini ifade etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *