» 
»
 

Müge Anlı Gaziantep’te öldürülen 3 kardeşin katilini arıyor

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı yine esrarengiz bir cinayet dosyasını araladı. Gaziantep’te öldürülen Mervan, Süleyman Arslan ve Ali Çelik’in katil ya da katilleri kim? 3 kardeş yasak ilişki kurbanı mı oldu? Cinayet günü çiftlikte görünen 5 araç kimlere ait? İşte ayrıntılar…

5 Kasım tarihli yayında son elde edilen bilgileri açıklayan Anlı, Mervan'ın ayrıldığı çiftlikte Mervan'ın küçük bir çocukla ilgili olarak yaşanan çirkin bir olayla nedeni ile çiftlikten ayrılmak zorunda kaldığı, öte yandan Mervan'ın evli iki çocuklu bir kadınla ilişkisi olduğu ve o kadının yakınları tarafından dövüldüğünü eski çalışma arkadaşlarına anlattığını öğrenildiğini belirtti.

Yayına telefonla bağlanarak ismini vermek istemeyen bir izleyici sabah 8.00 - 9.00 sularında odun toplamaya giderken beyaz Toyota marka bir aracın dikkatini çektiğini akşam da odunları toplayıp dönerken aynı aracın 18.00 civarında hala orada olduğunu gördüğünü ifade etti.

Sonrasında programa bağlanan abla Melek, cinayet sonrasında polis merkezinde akrabalarında beyaz bir aracı olan kimsenin olup olmadığının sorulduğunu, mahallede bu konuyu araştırdığında da Abdullah'ın ablasını evinin önünde uzun süre beyaz bir aracın beklediğinin sonra da aracın sahibinin gelip aldığını söylenerek aracın bir saha görülmediğini öğrendiğini anlattı.

1 Aralık tarihli programda yeni bir bilgiyi paylaşan Anlı, güvenilir bir kaynaktan 3 kardeşin cenazesinin yıkandığı gün orada bulunan kişilerin bu cinayeti dayı olarak tabir edilen birinin işlediğinin konuşulduğunu söylediğini ifade etti. Bu yeni bilgiye şiddetle karşı çıkan anne ve abi Müge Hanım'ın anlatımları doğrultusunda ikna olarak herşeyin araştırılmasını istediğini söylediler. Yeni ortaya çıkan bir görgü şahidi Şaban Batar cinayet günü olay mahalinin olduğu çiftlikte akşam ezanından yarım saat kadar sonra 5 araç gördüğünü kaydetti.

Çiftliğin karşısında bulunan evin sahibinin cinayet gününe ilişkin yaptığı açıklamada, her hafta sonu oradaki evinde olduğunu Mervan'ı da oradan tanıdığını cinayet günü saat 18.00-18.30 sularında yağmurun başladığını ve o gün diğer günlerden farklı olarak hayvanların seslerinin daha çok geldiğini ifade etti. Burak Bey'in kendisini arayarak çiftliğe gitmesini rica ettiğini kendisi çiftliğe vardığında birkaç dakika önce Jandarmanın olay yerine ulaşmış olduğunu belirterek, Muhammed Bey'in bir süre sonra padıkların olduğu yerden seslenerek burada yaralı var diye seslendiğini kaydetti.

Gaziantep'te yaşanan olay alınan bilgilere göre jandarma hırsızlık ihbarı üzerine besi çiftliğine gidiyor. Olay yerine ulaşan ekipler yaşları 15 ile 19 arasında değişen biri üvey 3 kardeşi tabancayla başlarından vurulmuş olarak buluyor. Gençlerden 2’si olay yerinde, 1’i ise hastanede ölen kardeşlerin kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü araştırılıyor. Programa katılan aile çocuklarının katil ya da katillerini bulmak için yardım istiyor.

25 Kasım tarihli programda Mervan'ın kız arkadaşı olduğu iddia edilen kişinin nişanlısı olduğu öğrenilen Abdullah beyin yanı sıra Mervan'ın yakın arkadaşı olan Servet Dağ canlı yayına katıldı. Servet Dağ Mervan'ın evli ve iki çocuklu bir bayanla görüştüğünü ifade etti. Cinayetin olduğu gün en son dört gibi görüştüklerini bir daha da konuşmadıklarını ifade etti.

Arkadaşının öldürüldüğünde ilk aklına gelen ne idi sorusu Servet Dağ, Mervan'ın tam işten çıktakmak istediği dönemde neden olayın yaşandığının kafasını karıştırdığını kaydetti. Mervan'a işten neden çıkmak istediğini sorduğunu belirten Servet, onunda kendisine bilmeiğin şeylar var çıkmak istiyorum dediğini ifade etti.

Önceki gün işlenmeye başlanan konunun ardından Müge Anlı 23 Kasım tarihli yayınında ulaşılan yeni bilgileri izleyici ile paylaştı. Çiftliğin ortaklarından olan bir beyfendi Mervan'la yaptıkları son whatsapp görüşmelerini telefonundan göstererek bu yazışmalardan yaklaşık 4 dakika sonra Mervan'ın arayarak "Abi yetiş baskın var" dediğini ifade etti. Bu konuşmanın üzerine hemen yola çıktığını ifade eden beyfendi, olay yerine geldiklerinde Mervan'ın hayatta olduğunu diğer ortağın hemşire eşinin kendisine müdahalede bulunduğunu belirtti.

Mervan'ın sevdiği bir kız olduğunu ifade eden ailenin kızlarından abla Melek Çelik, kızın annesinin Mervan'ı arayıp kızımın imam nikahı devam ediyor "Kızımdan uzak dur" dediğini kardeşinin kendisine anlattığını ifade etti. Tatlı Sert ekibi ile görüşen bahsi geçen kızın annesi Melek Hanımın söylediklerinin bir kısmının doğru olduğunu söylediği ifade etti. Edinilen bilgiler ışığında Mervan'ın akrabası olduğu öğrenilen bu kızım 3 kardeşi ile ilgisi olup olmadığı sorusu kafaları kurcalıyor.

Besi çiftliğinin ortağı olan Burak bey telefona bağlanarak olayın olduğu geceyi anlattı. Merva’nın kendisini aradığını baskın var yetiş abi dediğini kendisinin de evden ailesinide yanına alarak çıktığını bu esnada da jandarmaya haber verdiğini ifade etti. Cenazeye neden katılmadığının sorulması üzerine olay gecesi boyunca sorguda olduğunu, sonrasında da çiftli sahibi olması nedeni ile olay çıkabilir endişesi ile gitmemesi gerektiği söylendiğini ifade etti. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *