» 
»
 

Müge Anlı hac faciasında kaybolan Fahire Kara’yı arıyor

ATV ekranların fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert 10 Ocak programında 1990 yılında yaşanan hac faciasında kaybolan ve o günden bu yana kendisinden haber alınamadığı için öldüğü düşünülen Fahire Kara’yı arıyor...

Müge Anlı 10 Ocak tarihli yayında yeni bir bilgiyi daha açıklayarak Fahire Kar'nın yıllar önce Türkiye'ye bilgi göndermeyi başardığını, ancak bilgi kendisine ulaştırılan kişi tarafından aradan çok uzun yıllar geçmesinden ve artık ailelelerin kendi hayatlarını kurmuş olmalarından dolayı bu bilginin gizli kalmasının daha uygun olduğunu düşünüp sümen altı ettiğini kaydetti...

Annelerinin hayatta olması ihtimali ile yola çıkan Kara ailesi annelerinin bulunması için esrarengiz kayıpları bulma konusunda bir fenomen olan Müge Anlı’ya başvurdu. 1990 yılında yaşanan hac faciasında kaybolan ve yıllarca kendisine ait herhangi bir ize ulaşılamamasından dolayı hayatını kaybettiği düşünüldü. Batman-Beşiri'li Fahire Kara'nın ailesi yıllar sonra öldükleri sandıkları anneleri ile ilgili yeni bir haberle hayatlarının şokunu yaşadı.

27 Aralık tarihli yayında birçok yeni gelişme yaşandı. İzleyicilerden telefonla yayına bağlanan İsmail Koca Fahire hanımla tanıştığını, kendisinin hikayesini dinlediğini ve bundan çok etkilendiğini onu alıp Türkiye'ye getirmek için plan yaptığını ancak Fahire Hanımla anlaştıkları yerde kendisini iki gün boyunca beklediğini ancak Fahire Hanımın gelmediğini ifade etti. İsmail Bey, Fahire Hanım'ın oradaki kocasının yemenli olduğunu ve önceden temizlik işlerinde çalıştığını, Fahire Hanım'ın çalışıp para kazanmaya başlamasından sonra kendisini adamın oradaki işinden ayrıldığını söylediğini kaydetti.

Batman’a gelerek kendilerine ulaşan bir bayan Kutsal topraklardaki ibadeti esnasında ağlayan bir kadına rast geldiğini çok ağladığı için kendisine diye ağlıyorsun diye sorduğunu onunda Türk hacıları gördüğünde ağladığını, 90 yılında kendisinin de oraya hac için geldiğini ama yaşanan faciada kaybolduğunu onu bulan kişilerin yıllarca bir evde tuttuğunu adının Fahire ve Batmanlı olduğunu anlattığını paylaştı.

22 Aralık tarihli yayında yeni gelişmeleri paylaşan Müge Anlı, Müge Anlı ve Tatlı Sert ekibinin günlerdir Fahire Kara'nın kaybına ilişkin yapılan yayınını takibe alan Diyanet yetkilileri bahsi geçen Fahire Kara ve eşinin hac vazifesini yapmak için hac organizasyonunun içine kaçak yollarla girdikleri tespit edildiğini bildirdi.

Yayına son dakika bağlanan bir izleyici kendisinin de Fahire hanımı tanıdığını aynı hikayeyi kendisinin de dinlediğini ve Fahire Hanımın kendisine telefon numarası verdiğini açıkladı. Numarayı sürekli olarak arayan ancak kapalı olduğu için ulaşamayan Müge Anlı ekibi, numarayı Mekke'de bulunan kişilere göndererek orada araştırmasi için çalışma başlattı. 

Haftanın ilk programında (19 Aralık) hafta sonu hac ve umre ibadetinde bulunan Türkiye ve Mekke'de bir çok izleyiciden telefon alarak orada 1990 yılında Hac faciasında eşini kaybeden Batman Beşiri'li Fahire adında bir bayanın olduğuna dair bilgiler geldiğini ifade etti. 21 Aralık tarihli yayına Ankara'dan bağlanan Hanife Onaran bir izleyici " Senede iki kez kutsal topraklara gidiyorum resimdeki bayanın kendisini kaldıkları otelde bulduğunu benim Türk olduğumu anlayınca benden yardım istedi ancak durumuna çok üzülsemde tur başkanımızın itiraz etmesi nedeni ile kendisine yardım edemedim." dedi

Yayına bağlanarak Medine'de yaşadığını ifade eden Mustafa Kalanç adındaki izleyici 2 gündür süren arama çalışmalarının sonuç verdiğini bazı bayanlara numarasını bıraktığını ve kendisine dönüş sağlandığını, akşam saatlerinde bahsi geçen bayanla görüşeceğini ve kimliğini onayladığı takdirde alıp evine getireceğini ve konsolosluk yetkililerine bilgi vereceğini ifade etti.

Müge Anlı'nın izleyicilerinden bir bayan Mekke'de Fahire hanımı bulmak için pazarları dolaşıyor ve en son gittiği pazarda da Fahriye adından bir bayanı tanıyan iki kişi bulduğunu ve konuştuğu bayanların Fahire Hanımın Türkiye'li olduğunu Arap bir eşinin ve Türkiye'de çocuklarının olduğunu anlattıklarını kaydetti. Pazarda Çinden gelen takı malzemeleri satıtğını da öğrenen izleyici en son dün orada olduğunu ifade etti.

Ankara'da programı arayan bir başka izleyici Gülsüm Hanım da 2013 yılında Mekke'ye ziyarette bulşunduğunu kaldığı otelin önünde incik boncuk satan Türk bir bayan olduğunu anlattı. Bu bayanla konuşma fırsatı da bulduğunu ifade eden Gülsüm Hanım orada kaldığı süre içerisinde bir çok fotoğraf çekmiş ve bir fotoğraf karesinde de bu bayanın resmini çektiğini fark etmiş.

Fahire Kara'nın bulunmasına yardım etmek isteyen Gülsüm Hanım bir ipucu olur ümidi ile o bayanın resmi programa yolladı. İki resim arasında büyük benzerlikler olduğunu belirten Fahire Hanımının kızı annesini sadece bir kez olsun görmek istediğini ifade ederek göz yaşlarına boğuldu. Birçok telefon alan ve her telefonda da aynı olayların anlatıldığını ifade eden Anlı, Medine'de olan bu bayanın Fahriye Kara olduğuna inandığını ifade etti...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *