» 
 

Müge Anlı ile Tatlı Sert 1 Kasım programı önemli gelişmeleri

Esrarengiz kayıplar, faili meçhul cinayetler, sosyal sorumluluk projeleri gibi birçok önemli olayda imzası bulunan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı 1 Ekim tarihli yayında yine önemli gelişmeler yaşandı. 18 yaşındaki Emine Çavdar bulundu. İşte ayrıntılar…

Programa başladığı anda çok üzüntülü olduğunu dile getiren Müge Anlı yine birçok farklı kayıp vakaları ile karşı karşıya olduğunu belirtti. İlk olarak dünkü yayında da bahsettiği Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Enis Eren’i arıyor. 25 Ekim’den bu yana kendisinden haber alınamayan Eren’i bulmak için Anlı tüm Malatya halkından yardım beklediğini ifade etti.

Amerika’dan gelen Osman Derneklioğlu ise hiç tanımadığı ailesini arıyor. 1960 doğumlu olduğunu ve 3 aylık iken evlat edinildiğini ve kendisini evlat edinen aile ile Eskişehir’de yaşadıklarını ifade etti. Osman Bey’in sonradan öğrendiğine göre biyolojik annesi Eskişehir Tan Otel’de temizlik elemanı olarak çalışıyor. Biyolojik anne Osman Bey’i evlat edinen aileye Eskişehir Seyitgazi’nin bir köyünde oturduğunu babasına da köyde Topal Bayram dediklerini bebeğin isminin de Sadık olduğunu söylemiş.

Bir diğer kayıp olan 18 yaşındaki Emine Çavdar aranıyor. Genç kız Ağustos ayında 44 yaşında 6 eşi 21 yaşında çocuğu olan Metin Ç. ile kaçıyor. Ancak 3 hafta sonra Metin Ç. aileyi arayıp kızınız ortada yok diyor. Metin'in hapistanedeki eşinden olan bir yaşındaki çocuğuna bakan Emine küçük çocuğu evde bırakıp birde veda mektubu yazıp iddiaya göre ortadan kayboluyor. Yine Metin Ç.'nin iddiasına göre Emine evde bulunan parayı da yanına alarak kaçıyor. Anne kızı hakkında ortaya atılan iddiaları kabul etmeyen anne en son Marmaris'te olduğu bilinen kızını arıyor.

Canlı yayına telefonla bağlanan Metin Bey, Emine ile çok mutlu olduklarını bütün ailesi ile de görüştüğünü, kaybolmadan bir gün önce de kendisi ile Emine'ye araba almaya gittiklerini ancak anlaşamadıkları için almadıklarını kaydetti. Sonra Emine ile ceza evine ziyarette bulunup eve döndüklerini ifade eden Metin Bey, ertesi gün Emine'nin evde bulunan küçük çocuğu parka götüreceğini söylediğini belirtti. Eve döndüğünde çocuğun komşunu evinde olduğunu ifade eden Metin Bey, eve çıktığında kimseyi bulamadığını aramaları sonucunda da yatakların arasında Emine'nin bıraktığı mektubu bulduğunu anlattı.

Yayın sırasında telefona bağlanan Emine Çavdar, yerini telefonda söyleyemeyeceğini ancak iddia edildiği gibi evden para almadığını sadece kendisinde bulunan harçlıkların yanı sıra cep telefonunu satarak evden ayrıldığını ancak Metin'in ailesine zarar vermesinden korktuğu için ailesine haber veremediğini ve Metin'in yanına da tehdit zoru ile gitmek zorunda kaldığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *