» 
»
 

Müge Anlı ile Tatlı Sert (2 Aralık) Irmak Kupal cinayetinin ilk duruşma detayları

ATV’nin fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert 2 Aralık programında Irmak Kupal cinayetinin ilk duruşmasındaki detaylara yer verdi.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 14 Ekim’de evlerinin önüne oynarken kaybolan 3.5 yaşındaki Irmak Kupal’ın ailesi küçük kızlarının bulunması için Müge’ya başvurmuş, ailenin verdiği bilgiler doğrultusunda Himmet Aktürk ismine ulaşarak canlı yayına alan Anlı, profesyonel programcılığının da katkısı ile Aktürk’ün yayın esnasında cinayeti itiraf etmesini sağlamıştı.

Kamuoyuna mal olan bu cinayetin katili Himmet Aktürk tutuklanıp cezaevine gönderilmesinden 42. gün sonra bugün ilk kez mahkemeye çıkacak. Tatlı sert ekibi olaydan sonra mahalle sakinleri ile görüştü. Yapılan ropörtajlarda mahalle sakinleri hala korku yaşandığını, çocukların artık anneleri yanında iken dışarı çıkıp okullarına gittiklerini, cinayet davasının görülmesini sabırsızlıkla bekledikerini ifade eden mahalleli, Aktürk'ün en ağır cezayı almasını istediklerini kaydettiler.

Duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da müdahil olduğu davada sanık Himmet A. kaldığı cezaevinden davaya Sesli Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Aktürk'ün avukatlığını Manisa Barosu tarafından atanan Tayfun Erdaş’ın yapacağı açıklandı. 

İzmir Buca’daki cezaevinden SEGBİS ile bağlanan sanık Himmet A. ise 1971 doğumlu olduğunu, evlenip boşandığını ve kendisinin de bir kız çocuğu babası olduğunu söyledi. Kendisini iyi hissetmediğini belirten ve sürekli ağlayan Himmet A., tedavi olmak istediğini anlatırken, kendisinin de çocukluğunda babası tarafından dövülerek sokağa atıldığını ve cinsel istismara maruz kaldığını ileri sürdü. 

Himmet A., kendisine verilecek her türlü cezaya razı olduğunu kaydetti. Savcının sanık Himmet A.’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığının anlaşılması için rapor talep etmesini kabul eden mahkeme heyeti, davayı 15 Şubat 2017 tarihine erteledi.

 

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *