» 
 

Müge Anlı İle Tatlı Sert 21 Kasım yeni gelişmeleri

Müge Anlı İle Tatlı sert programı 21 Kasım programında Nazmiye Çam davasında son durum açıklandı. 17 yaşında ormanda öldürülmüş olarak bulunan Hatice Çetin’in cinayetini aydınlatmak için olayda adı geçen Mustafa Akman canlı yayına geldi mi?

En son 6 Eylül’de dosya incelenip, Yargıtay aracılığı ile Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvurularak kadın cinayeti olması sebebiyle davaya mühadil olmak isteyip istemediğinin sorulmuş, sonrasında bakanlık müdahil olduklarını açıklamıştı. Davada kişinin hürriyetinden yoksun bırakıldığına kanaat getirilmiş ancak bakanlık avukatları verilen cezayı yetersiz bulup cezaya itiraz ederek davanın üst sınırdan görülerek müebbet artı yedi yıl olarak değiştirilmesini istemişti.

Yılan hikayesine dönen, 7 yıldır sonuca ulaştırılamayan Nazmiye Çam cinayetinde gelişmeleri yakından takip eden Müge Anlı ile Tatlı Sert ekibi son çıkan kararla ilgili açıklamayı Müge Anlı aracılığıyla ekranlarda açıkladı. Anlı yaptığı açıklamaya göre, Yargıtay cezaların verilişinde usulen ektikler olduğu için kararı yeniden bozuyor.

Öte yandan Müge Anlı ile Tatlı Sert ekibi 21 yaşında İzmir'in Kiraz ilçesinde kaçırılan Sedef Dikmen'i arıyor... Olayın yaşandığı gün Sedef Hanım, tarlada çalışırken ağzı havlu ile kapatılarak zorla arabaya bindirilerek kaçırılıyor. Olaydan birkaç gün sonra Sedef'in kaçırıldığı iddia edilen araç bulunuyor. Araçta, Sedef Dikmen'e ait başörtü ve ağzına kapatıldığı söylenen havlu bulunuyor. Sedef'i kaçıranların Mesut ve Tahsin Dikmen olduğunu görenlerin olduğunu ifade eden aile kızlarını bulmak istiyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *