» 
»
 

Müge Anlı ile Tatlı Sert: Bilal Kupal emniyette ne ifade verdi?

Müge Anlı, 23 Şubat tarihli yayınında programında aydınlatılan cinayet olayında istismara uğrayarak öldürülen 4 yaşındaki Irmak Kupal'ın babası Bilal Kupal’ın ailesini katletmesinin ardından emniyete verdiği ifadeyi açıkladı.

Müge anlı ile Tatlı Sert programında Irmak Kupal'ın cinayetinin aydınlatılmasında bir ilki gerçekleştirerek katil zanlısının suçunu itiraf etmesi için takdir edilecek bir başarı sergileyen Anlı, bu olayın izleri silinmeden Irmak'ın babası Bilal Kupal'ın ailesini katletmesinin ardındaki gerçeklerin izini sürmeye başladı. 

Cinayetin ardından tedavisi tamamlandıktan sonra Emniyete ifade veren Bilal Kupal'ın ifadesini izleyicisi ile paylaşan Anlı, Kupal'ın ifadesinde 21 Şubat sabahı uyanıp kızını okula götürdüğünü öğlen 12 gibi kızını okuldan aldığını eve geldiğini, geldiklerinde eşine kızına yemek hazırlamasını söylediğini ancak eşinin hazırlamadığını kızının da bunu üzerine yemek yemek istemediğini söylediğini, akşama kadar beraber evde olduklarını, akşam da ailece yemek yediklerini, eşinin saat 21.00 gibi yatmaya odaya gittiğini giderkende seni öldürücem dediğini sonrada şaka yaptım diyerek kendisini öpüp odaya gittiğini, kendisininde eşinin uyumasından sonra kızını uyutup bir süre daha televizyon izleyip uyumaya gittiğini ifade ettiğini kaydetti.

Birkaç saat sonra eşinin odada olmadığını eşine seslendiğinde mutfakta yemek yediğini söylemesi üzerine tekrar uyuduğunu, gece saat 03.00 sularında vücuduna değen bir sertlikle uyandığı belirten Bilal Kupal, gözünü açtığında eşinin elinde bıçak gördüğünü, bıçağı zorla kendisinden alıp salona götürdüğünü ve seni yarın babana götürücem dediğini,bu esnada balkona sigara içmek için çıktığını ve eşinin kendisini balkona kilitlediğini, balkonun kilidini bir şekilde açarak içeri girdiğinde bu kezde eşinin kendisini odaya kilitlediğini elinde bıçak olduğunu karısınında benim sevgilim var demesi üzerine dayanamayıp odaya girip karısını bıçakladığını, bu esnada kızının uyanıp yanlarına gelmesi nedeni ile yaralandığını kızının acı çektiğini görünce daha fazla acı çekmesin diye onu öldürdüğünü, sonra salonda kendinden geçtiğini sabaha karşı kendine geldiğinde mutfağa gidip birşeyler yediğini, ardından halasının oğlunu aradığını ambulans çağırmasını ve polise haber vermesini söylediğini sonra da polislerin geldiğini ifade etti.

Cinayetle ilgili edinilen ilk bilgileri aktaran Müge Anlı, Suriye Kupal’ın arkadaşlarına anlattıklarına göre çok küçük yaşta başlık parası nedeni ile hiç sevmediği halde Bilal Kupal ile evlendirildiğini ancak evlendikten sonra da kocasını sevmediğini annesine ve arkadaşlarına anlatmaya devam ettiğini ifade etti. Eşinin kıskançlıkları nedeni ile sık sık şiddete maruz kalan Suriye Kupal, küçük kızı Irmak Kupal'ın arama çalışmalarının yapıldığı dönemde de darp edilmiş olarak kameralar karşısına geçmişti.

TARTIŞMA TELEFON YÜZÜNDEN BAŞLIYOR

Görgü şahidi komşuların anlattıklarına göre, cinayet gecesi tartışma erken saatte başlıyor ancak komşular bu duruma sık sık şahit oldukları için yine bir aile kavgası diyerek durumu önemsemiyor. En son sabah 05.00 sularında yine telefon meselesi yüzünden kavga etmeye başlayan çiftin bir süre sonra sesleri tamamen kesiliyor. İddialara göre 1,5 aylık hamile olduğu öğrenilen Suriye Kupal’ın eşi bebeğin kendisin olmadığını düşünüyor. Olay gecesi de Suriye Kupal yine iddialara göre kocasına kendisini aldattığını itiraf ediyor.

“EĞER BEN ONU ÖLDÜRMESEYDİM O BENİ ÖLDÜRECEKTİ”

Katil zanlısı Bilal Kupal şifahen verdiği ilk ifadesinde,“Eğer ben onu öldürmese idim o beni öldürecekti. Kavga ederken eline bıçak aldı karım, üzerime saldırdı. Bende o sırada bıçağı elinden aldım karıma saplamaya başladım. O esnada kızım uyandı ve araya girdi. Kızımda yara aldı. Karımı öldürdükten sonra aldığı bıçak darbeleri ile kızımın can çekiştiğini görünce onu da öldürdüm.” dedi.

Müge Anlı İle tatlı sert ekibinin Manisa’da bulunan muhabiri tarafından aktarılan bilgilere göre halen hastanede bulunan Bilal Kupal’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve bilincinin yerinde olduğu öğrenildi. Öte yandan öğleden sonra hastaneden çıkarılması beklenen Bilal Kupal'ın ifadesinin alınması için emniyete götürüleceği bildirildi.

ANNE KIZ YAN YANA DEFNEDİLDİ

Adli Tıp kurumunda işlemleri tamamlanan Suriye Kupal ve kızının cenazesi dün babası tarafından teslim alındıktan yan yana toprağa verilirken, Bilal Kupal emniyetteki ifadesinin ardından ceza evine götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *