» 
»
 

Müge Anlı ile Tatlı Sert'te aranan Ahmet Uysal öldürüldü mü?

Müge Anlı İle Tatlı Sert 24 Şubat tarihli yayınında Ahmet Uysal kaybında ortaya çıkan gizli tanık programa konuk edildi. Gizli tanığın anlattıklarına göre Karaman'da kaybolan Ahmet Uysal nerede? Ahmet Uysal öldürüldü mü? Ayrıntılar haberimizde...

6 aydır kayıp olan postacı Fisandun Barajında aranmaya başladı. Konya AFAD ve cinayet masası ekipleri sabahın ilk saatlerinden itibaren arama çalışmaları başlatıldı. 22 Şubat'ta ortaya yeni çıkan bir gizli tanığın ifadesine göre Berber İlhan'ın cezaevindeki arkadaşı Kadir'in eşi adına bir Facebook sayfası açılıp oradan eşi konuşuluyormuş gibi çirkin paylaşımlar yapılıyor. Daha sonra aile bunu öğreniyor ve suç duyurusunda da bulunuyor.

Kendi çaplarında araştırma yapan bu aile Facebook'u açan kişinin Ahmet Talaş olduğunu öğreniyor ve sonrasında 6 kişilik bir gurup Talaş'ı evinden alınıp dövülüyor. Öldüresiye dayak yiyen Talaş gruba uanlış kişiyi dövdüklerini asıl hesabı açan kişinin Ahmet Uysal olduğunu söylemesi üzerine serbet bırakılıyor.

POSTACI AHMET UYSAL ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Karaman’da yaklaşık 5 ay önce otomobiliyle evinden ayrıldıktan sonra annesini telefonla arayarak hakkını helal etmesini posta dağıtım görevlisi olarak çalışan Ahmet Uysal’dan o tarihten bu yana haber alınamıyor. Müge Anlı’ya başvurarak oğulları hakkındaki son bilgileri paylaşan Uysal’ın ailesi oğullarının bulunması için yardım beklediklerini ifade etti.

Aile Ahmet Yesevi Mahallesi’nde ikamet eden 27 yaşındaki oğulları Ahmet Uysal’ın 15 Ağustos 2016 tarihinde gece yarısı 70 FZ 843 plakalı otomobiliyle evden ayrıldıktan sonra bir daha dönmediğini, oğullarının eve dönmemesi üzerine ailesi durumu polise bildirdiklerini ifade etti.

Ahmet’in herhangi psikolojik veya kalıtsal bir hastalığı olmadığını ifade eden aile oğullarının işsiz kaldığı için utanarak eve dönmediğini düşünüyor. Yayında aileye metanetli olmaları konusunda tavsiyede bulunan Anlı, aracın plakasını vererek duyarlı izleyicisinden yardım beklediğini dile getirdi. Müge Anlı 13 Şubat tarihli yayında gizli tanık tarafından verilen ifadeye yer verdi. İddialara göre Ahmet Uysal evli bir kadınla mesajlaşıyor ve evli kadının yakınları tarafından uyarı alıyor.

Ahmet Uysal buna devam edince kendisi ile görüşmek istiyorlar. Ahmet Uysal, Ahmet Talaş'la birlikte kendisine söylenen yere gidiyorlar. Ahmet Uysal kalabalığı görünce oradan kaçıyor ancak isim benzerliği nedeni ile olay yerinde kalan teyze oğlu Ahmet Talaş kalabalık grup tarafından darp ediliyor.

 GİZLİ TANIĞIN İDDİA ETTİĞİ KORKUNÇ GERÇEK

Gizli tanık, olaydan iki üç gün sonra iki Ahmet'le karşılaştıklarını, yüzündeki darp izlerini görünce ne oldu diye sorduğunu, önemli değil küçük bir kavga oldu ama çözücek dediklerini kaydediyor. Sonrasında da berberin camını kırdıklarını ifade eden gizli tanık, aradan birkaç gün geçtikten sonra bahçede Fırat ve Ahmet'in konuşmalarına şahit olduğunu kaydetti.

Fırat'ın anlattıklarına göre de Ahmet Uysal'ın buluşmak için çağrıldığını Ahmet'in annesini arayarak helallik istediğini, olay yerine gittiğinde bahsi geçen kalabalık grubun kendisini gövdüklerini asıl amacın öldürmek olmamasına karşın aldığı ölümcül bir darbe sonucunda hayatını kaybettiğini söylediğini kaydetti.

Cesedinde aracı ile birlikte baraja atıldığını öğrendiğini ifade eden gizli tanık, bu nedenle Ahmet Uysal ile ilgili herhangi bir ize rastlanılamadığını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *