» 
»
 

Müge Anlı - Tokat Çamlıbel’de bulunan cesedin kimliği belirlendi mi?

Müge Anlı ile tatlı sert 8 Mart tarihli yayında yine esrarengiz bir kaybın izi sürülmeye başlandı. 24 yıl önce kızları Fatma Aygün sandıkları ve defnettikleri kişinin kızları olmadığını anlayan Yeşilyurt ailesi mezarlıkta yatan kişinin kim olduğunu bulmaya çalışıyor. Ayrıntılar…

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı şimdiye kadar duyulmamış bir hikayeyi izleyici ile buluşturuyor. Olayın şahitlerinden olan enişte Yusuf Yeşilyurt yayında 1993 yılında baldızının kaybolduğunu kimliği belirsiz cenazeyi baldızı sanıp gömdüklerini ifade ediyor.

Alınan bilgilere göre kızları kayıp olan aileye o dönemde Tokat’tan bir telefon geliyor ve bir kadın cesedi bulunduğunu gelip teşhis etmeleri gerektiğini söylüyor. Aile fertleri arasında alınan kararla cesedin Fatma Yeşilyurt’a ait olduğunu için morgdan alınarak köylerine getirilip defnediliyor. Defin işleminin üzerinde 25 gün geçtikten sonra aile İstanbul’dan aldıkları telefonla kızlarının yaşadığını öğreniyorlar.

Kızları bulunduktan sonra defnedilen kişinin kim olduğunu ve ailesini bulmak isteyen aile izleyicilerden yardım istediklerini dile ifade etti. Anlı, Tokat’ın Çamlıbel beldesi dere kenarında halı ya da kilime sarılı olarak bırakılmış çoban tarafından bulunan, 20-25 yaşlarında sarı kısa saçlı bir yakınını kaybeden aileyi aradıklarını vurguladı.

CANLI YAYINA GELEN TELEFONLARDA...

3 Mart tarihli canlı yayına bağlana bir izleyici kendisi hastanede yattığı bir dönemle tanıştığı bayanın kendisine anlattıklarına göre cesedin bulunduğu mevkiye yakın bir köyde, yaşayan ablasının 20 yıl önce bir anda ortadan kaybolduğunu ölüsünün yada dirisinin bulunamadığını, ablasının iki oğlunun olduğunu ve şimdi ikisininden büyüdüğünü en son kaynının ablasından altınlarını istemesi üzerine bir daha kendisinden haber alamadıklarını anlattığını ifade etti.

7 Mart tarihli yayında yeni gelişmelere yer veren Anlı, olay günü çekilen resimlerle yeni robot resim çizildiğini, bu resimle gömülen kadın cesedinin teşhis edilebileceğini kaydetti. 1993 yılında bulunan ve robot resmi çizilen kadının siyah kısa saçlı olduğu, üzerinde siyah kazak ve ayağında şalvarı ile darp edildikten sonra renkli bir battaniyeye sarılarak yol kenarına bırakılmış olduğu belirtildi.

8 Mart tarihte yayına telefonla bağlanan Amasya Taşova İlçesi Yeşilyurt Muhtarı Kamil Temiz resimdeki bayanın baldızı Kibar Gürkan olduğunu, kendisinden 1992 yılından itibaren haber alınamadığını, en son eşinin kendisini barışmak için sığındığı dayısının yanından alarak İstanbul'a götüreceğini söylediğini ifade etti.

GİZLİ TANIK ORTAYA ÇIKTI

14 Mart tarihinde canlı yayına katılan gizli tanık, 2 yıl önce Mehmet Gürkan ile konuştuğunu kendisini gözünü korkutmak adına eşi Pakize Gürkan'ı eniştesine verdiği talimatla öldürttüğünü anlattığını kaydetti. Gizli tanığın anlattıklarına göre, Mehmet Gürkan karısını kendisini terk etmesini hazmedemediği için öldürdüğü iddia edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *