» 
»
 

Müge Anlı’da aranan Deniz Demir kaybında son dakika gelişmeleri

Müge Anlı ile Tatlı Sert 10 Şubat programı yine soluksuz izlenirken herkesin aklında aynı sorular vardı. Deniz Demir nerede? Deniz Demir öldürüldü mü? Siyasettin Bey tutuklandı mı? Savcının elindeki deliller neler? Ayrıntılar...

41 gündür kendisinden haber alınamayan Deniz Demir'in Rize'nin Fındıklı ilçesindeki arama çalışmalarıhız kesmeden devam ediyor. Hava şartlarının da oldukça zorlu olmasından dolayı çalışmalar güçlükle devam etse de, Deniz Demir'in telefonuna bir dernek tarafından gelen mesaj nedeni ile elde edilen sinyal bölgesinden olumlu sonuç çıkacağı düşünülüyor.

Bursa'da tutuklanmasının ardından, Rize'ye getirilerek hakim karşısına çıkarılan Siyasettin Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Siyasettin Ö. Demir’in kaybolma olayı ile ilgili bir bilgisi olmadığını söylemesine rağmen aracındaki gizlenmiş mermi izi ve araç kaportasındaki temizlenmiş kan izleri dikkate alınarak Demir’i öldürmüş olabileceği ihtimali üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Müge Anlı 20 Ocak yayınında, Siyasettin Bey'in 8.5 saat ifade verdiğini, gece 2.30'da mahkemenin sona erdiğini, Siyasettin Bey'in suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. Anlı, Siyasettin Bey'in suçlamaları kabul etmemesine karşın aracında kurşun ve kan izine rastlanması dolayısı ile kaybın bulunması için geçecek olan bu süreçte Siyasettin Ö.'nün tutukluluk halinin devam edeceğini kaydetti.

Önemli deliller arasında araçta bulunan kurşun sekme izinin yanı sıra, Siyasettin Bey'in Deniz'i bıraktığını söylediği saatten sonra saat 9:00 'a kadar geçirdiği süreçte yaklaşık bir buçuk saatlik bir zaman diliminde nerede olduğunu açıklayamaması bulunmakta. Hakime hanımın savcıya verdiği ifadeyede değinen Anlı, Hakime Hanımın karnındaki bebeğin kimden olduğu konusunda şüpheleri olduğunu açıkladığını kaydetti.

Müge Anlı İle Tatlı Sert 19 Ocak tarihli yayınında Müge Anlı, Deniz Demir'in son olarak yanında görüldüğü Siyasettin Bey'in Bursa İnegöl'de göz altına alındığı, daha sonrada Rize'den İnegöl'e giden cinayet büro polislerine teslim edildiğini, Siyasettin Bey bugün Rize'nin Pazar ilçesinde savcıya ifade vereceğini kaydetti. Sabah saatlerinde Pazar adliyesine ulaşan Siyasettin Bey'in içeriye girişi esnasında, adliye önünde arbede çıktı.

17 Ocak tarihli yayında dün başlatılan teknik kökenli arama çalışmalarında çok önemli bulgular elde edildiğinin altını çizen Müge Anlı, bunların henüz neler olduğu hakkında bir bilgi paylaşımı olmadığını arama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. Yine dopdolu bir programla ATV'de izleyicisinin karşısına çıkan Müge Anlı, günlerdir programında yer verdiği Deniz Demir’i arama çalışmalarında önemli gelişmeler yaşandığını aktardı.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde en son bir arkadaşının arabasına bindiği tespit edilen ve ertesi gün eşi ile birlikte Bursa’ya evine dönecek şekilde plan yapmış olmasına karşın bir daha kendisinden haber alınamayan Deniz Demir’i arama çalışmaları hız kazandı.

Canlı görüntülerle saniye saniye arama çalışmalarında yaşanan son durumu izleyicisi ile paylaşan Müge Anlı, hafta sonu Deniz Bey’in en son arabasına bindiği iddia edilen Siyasettin Bey’in Deniz’in kaybolduğu günün akşamı telefon sinyallerinin tespit edildiği bölge arabasının kalmasından dolayı abisinden 10 LT’lik mazot istediği öğrenildiğini aktardı.

Bugün ( 16 Ocak) itibari ile özel bir ekip kurularak, kadavra köpeklerinin de dahil olduğu arama çalışmalarına Cumhuriyet Savcısının da katıldığını ifade eden Anlı, bu durumun normal bir prosedür olamayacağını, kuvvet ve muhtemel, savcının elinde önemli bilgiler olduğunu düşündüğünü kaydetti. Beş ayrı noktada gerçekleştirildiği vurgulanan arama çalışmalarından henüz bir sonuç elde edilemedi ancak, Anlı’nın da ifade ettiği gibi bu hafta içerisinde bu olayın da sonuca ulaşacağı düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *