» 
»
 

Müge Anlı’da aranan Fahire Kara olayında son dakika gelişmeleri

Fahire Kara bulundu mu? Fahire Kara'yı elinde tutan kim? Tüm Türkiye’nin büyük bir heyecanla takip ettiği hac faciasında kaybolan Fahire Kara olayında önemli gelişmeler yaşanıyor. Yine bir ilke imza atan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı 6 Mart yayınında sona çok yaklaştı…

6 Mart - Yeni bir takım gelişmeler yaşandığını ifade eden Müge Anlı, Suudi Makamların Fahire Kara için harekete geçtiğini, önümüzdeki günlerde önemli bir takım gelişmeler yaşanacağını düşündüğünü ifade etti. Yayına bağlanan ismini vermek istemeyen bir izleyici kutsal topraklarda çıkan dedikodulara göre Fahire Kara'yı kaçıran kişinin kendini yaktığını ve durumunun ağır olduğunun konuşulduğunu aktırdı.

29 Aralık tarihli yayınında sevindirici haberler veren Müge Anlı, gerekli yazışmaların tamamlandığında Fahire Kara'nın İnterpol tarafından aranmaya başlanacağının müjdesini verdi.

28 Aralık tarihli yayına konuk olan Emine Telli Hanım, 2015 yılında Umre'ye gittiğinde Fahire Hanım'la tanıştığını ve hikayesini dinlediğini çok üzüldüğünü, Türkiye'ye döndüğünde Müge Anlı'ya gideceğini söyledi ancak eşinin kendisini durdurduğunu ifade etti.

Yaşadığı olayların detaylarına da değinen anlatan Telli, Kabe'de tesadüf arkasından birinin kolunu tuttuğunu adı ile hitap ettiğini ve tesbih alırmısın dediğini söyledi. Hatice Telli, Fahire Hanımın konuşmasının devamında kendisini takip ettiklerini söyleyerek bana yardım et dediğini, Allah aşkı değince onu kıramayarak kafile başkanına gidip bayanın yardım istediğini söylediğini ancak kafile başkanının durmak istemediğini ifade etti. 

Telli, Fahire Hanımın yakasına yapışıp bir çırpıda hikayesini anlattığını Türkiye'ye döndüğünde ailesini bulmasını istediğini, çocuklarının ismine kadar anlattığını beni buradan kurtar diyerek feryad ettiğini ancak kafile başkanı yüzünden onu bırakmak zorunda kaldığını kaydetti.

Orada bir daha kendisini görmeyip Medine'ye geldiğini belirten Emine Hanım, alışveriş için çıktığında tesadüfen türkçesi çok güzelan bir satıcı ile karşılaştığını Türk'e benzememesinden dolayı dikkatini çektiğini bu nedenle kendisine sorular sorduğunu, verdiği cevaplarda üvey annesinin Türk olduğunu, adının Fahriye olduğunu anlattığını ve annesinin 1990 yılında hacca gelerek izdihamda eşini kaybettiğini kısaca aynı hikayeyi birkezde oğlundan dinlediğini ifade etti.

Daha sonra oğlanın kendisine babasınıda kendisine gösterdiğini ifade eden Hatice Hanım, Aziziye'de evleri olduğunu orada yatalak annesi olduğunu, Nur Dağı'nın olduğu bölgede dükkanları olduğunu bir evlerinin de Müge Hanım'ın araştırma yaptığı bölgede olduğunu anlattı.

ATV ekranlarının izlenme rekorları kıran programı Müge Anlı İle Tatlı Sert faili meçhul cinayetler, esrarengiz kayıplar gibi birçok konuyu açığa kavuşturmadaki başarılarına bir yenisini daha ekliyor. 1990 haccında yaşanan faciada birçok Türk hacı gibi izdihamda öldüğü düşünülen Fahire Kara’nın izini süren Müge Anlı Fahire Kara hakkında çok önemli bilgilere ulaştı.

27 Aralık yayında ismini vermek istemeyen bir bilgi şahidinin anlattığı bilgilere göre İstanbul’da bir otelde konuk olarak kalan Arap bir bayan orada temizlik personeli olarak çalışan bir bayana Fahire Kara’yı tanıdığını ifade ederek günlerdir aranan bu bayan hakkında bildiği tüm bilgileri anlatmak istediğini birebir olmada da bulunması için katkıda bulunmak istediğini ifade ediyor.

Arap bayanın anlattığına göre Fahire Kara MehdilDehep adında bir köyde yaşamakta olan, Ahmet Atahullah adında bir adamın ikinci karısı olarak köye getirilmiş. Fahire Hanım kendisinin de ifade ettiği gibi doğum yapana kadar evden çıkarılmamış ve Zeynep adında bir kızı dünyaya gelmiş.

Fahire Hanımın oradaki eşi olduğu iddia edilen Ahmet Bey'in bir kez daha evlenmiş. Kendisinin oldukça yaşlanmış olması gerektiğini ifade eden Arap kadın Ahmet ve oğullarının öncede Tayyabi adında bir alışveriş merkezinde çalıştıklarını ancak bu bilgilerin on yıl öncesine ait olduğunu ve hala orada yaşayıp yaşamadığını bilmediğini ifade etti.

Kayseri'den bağlanan Hüserin Saraç, bu bayandan alışveriş yaptığını sen Türkmüsün diye dorduğunu, sizinle fazla konuşamam eziyet ediyorlar bana konuşunca dediğini ifade ettiğini kaydetti. Fahire Hanımın kendisinden aldığı montun defolu olması sebebi ile Fahire Hanım'ı takip ettiğini bu nedenle evinin adresini de verebileceğini ifade eden Saraç, orada Fahire hanımı çok iyi tanıyan Adapazarlı bir esnafın onun bulunması için yardımcı olabileceğini düşündüğünü belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *