» 
»
 

Müge Anlı'da aranan Murat Ünal'dan acı haber geldi

Müge Anlı İle Tatlı Sert programının günlerce işlediği Murat Ünal kaybında acı bir gerçeğe ulaşıldı. Antalya Manavgat'ta ormanlık alan hayvanlar tarafından parçalanşın erkek cesedinin Murat Ünal'a ait olduğu ailesi tarafından tespit edildi... Müge Anlı 16 Ocak yayınında cinayetin tüm detaylarını anlattı...

Müge Anlı'nın konuya ilişkin günlerdir süren yayınları sonucunu verdi. Anlı 16 Ocak tarihli yayınında cinayetle ilgili tüm detayları anlattı. Cuma günü öğle saatlerinde bulunan Murat Ünal'a ait bedenin, program boyunca konuşulan Oymapınar barajına 13 km uzaklıkta olduğunu, cesedi bölgede hayvanlarını otlatan çobanların bulduğunu, beden bütünlüğünün bozulduğu için teşhisinde zorlanıldığını ifade etti.

Yapılan ön otopsi raporuna göre bedenin kafa kısmındaki aşırı şişme ve kan toplamasından dolayı bedenin ayağından asıldığını, elinde kesiler olduğu ve bir elinin olmadığı bedenin işkenceye maruz bırakıldığının tahmin edildiğini belirten Anlı, ölüm nedeninin kesinleşmediğini, telefonunun henüz bulunamadığını kaydetti.

Anlı, ilk etapta beden bütünlüğünde meydana gelen kesilerin vahşi hayvanlar tarafından yapıldığı ihtimali üzerinde durulmuş olsa da adli tıpta incelemeye alınan bendendeki kesilerin çok düzgün olarak yapılmış olduğunun belirlenmesinden dolayı bunun bir işkence olduğu ihtimalini kuvvetlendirdiğini ifade etti.

Ayrıntılar birazdan...

Antalya'nın Manavgat İlçesinde 2 Aralık tarihinde bir arkadaşı ile evden çıkan ve bir hata kendisinden haber alınamayan Murat Ünal'ın ailesi Müge Anlı'ya başvurmuş, başvuruları dikkate alınan aile canlı yayına alınarak olay araştırılmaya başlanmıştı. Kardeşlerinin en son aracında görüldüğü kişi tarafından hayatını kaybettiğini düşünen aile bunun sebebininde konuşmalarda bahsi geçen tarihi İncil tarafıdan olabiceğini aktarmışlardı.

Dün gelen acı bir haberle ilenin dünyası başına yıkıldı. Alınan bilgilere göre Manavgat'a bağlı Değirmenli Mahallesi mevkiinde bulunan İshak Seydi Türbesi yolu üzerinde keçi otlatan Hüseyin Kırteke, hareketsiz yatan bir beden gördü. Daha sonra Kırteke, çoban arkadaşı Selahattin İngöz'de yanına alarak cismi gördüğü yere yeniden gitti.

Çobanlar cismin parçalanmış ceset olduğunu anlayınca durumu Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu ekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine geldiklerinde parçalanmış vaziyetteki erkek cesedi ile karşılaştı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısının tamamlamalarının ardından da ceset, Manavgat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesedin yüz kısmının Murat Ünal’a benzemesi nedeniyle Ünal’ın anne, baba ve diğer yakınları teşhis için hastaneye çağrıldı. Anne, kız kardeş ve enişte cesedin büyük ihtimalle Murat Ünal’a ait olduğunu söyledi. Üzerinden kimlik çıkmayan ceset DNA testi ve otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedin bulunduğu bölgenin yılbaşından buyana karla kaplı olduğu için cesedin karların erimesinin ardından gün yüzüne çıktığı düşünülüyor.

Ceset, kayıp olarak aranan Murat Ünal’ın cep telefonundan en son sinyal alınan ve ekipler tarafından bölge günlerce aranmasına rağmen sonuç alınamayan Oymapınar barajının olduğu mevkiden yaklaşık üç kilometre bulundu. Bu da cesedin Murat Ünal'a ait olduğu şüphelerini güçlendirmiş oldu...

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *