» 
»
 

Müge Anlı’da günlerdir aranan hacı Fahire Kara bulundu mu?

Maili meçhul cinayetler, esrarengiz kayıpların yanı sıra sosyal sorumluk projeleri ile de medya dünyasının fenomen ismi Müge Anlı ve ekibi yine bir ilki gerçekleştirerek 26 yıl önce 1990 yılında kaybolan Fahire Kara’yı arıyor… Çok önemli gelişmeler yaşanıyor (27 Aralık)

ATV ekranlarının ilgi ile izlenen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert 23 Aralık tarihli haftanın son programına yine izleyiciyi ekrana kilitleyen bir haberle başladı. Günlerdir yapılan yayınla 1990 yılında yaşanan hac faciasında kaybolan Fahire Kara’yı arayan Müge Anlı ile Tatlı Sert bir ilke daha imza atarak Batman Beşiri'li Fahire Kara'yı bulmaya yaklaştığını ifade ediyor.

27 Aralık tarihli yayında yeni bir bilgiye ulaştığını ifade eden Müge Anlı bilgileri izleyicisi ile paylaştı. İstanbul'da bir otelde kalan Arap bir bayan burada temizlik görevlisi olarak görev yapan bir bayana Fahire Hanımı tanıdığını ifade ederek MehdilDehep adında bir köyde yaşadığını, Ahmet Atahullah adında bir adamın ikinci karısı olduğunu, Fahire Hanımın doğum yapana kadar evden çıkarılmadığını Zeynep adında bir kızı olduğunu, Ahmet Bey'in Fahire Hanımdan sonra bir kez daha evlendiğini Ahmet ve oğullarının Tayyabi adında bir alışveriş merkezinde çalıştıklarını ancak kendisinin anlattığı bilgilerin on yıl öncesine ait olduğunu hala orada yaşayıp yaşamadığını bilmediğini anlattı.

Yıllardır ailesi tarafından ölü olarak bilinen ancak bundan 4 ay önce annelerinin yaşadığına dair duyumlar alarak Müge Anlı’ya başvuran ailenin yıllar süren hasretini sonlandırmak için hummalı bir çalışma içerisine giren Müge Anlı ile Tatlı sert programı 26 tarihli yayınında Fahire Hanımdan alışveriş yaptıklarını ifade eden iki kişiyi yayına alarak bilgilerine başvurdu.

Gökçe Hanım 25 Ocak 2015’te Medine’de Fahriye Hanım’dan alışveriş yaptığını kendisi ile Türkçe konuşunca dikkatini çektiğini ifade etti. Gökçe Hanım, biz konuşmaya başlatınca kendisinden 3-4 metre ileride elinde bir tepsi ile yüzük satan beyin kendisini beklediğini Fahriye hanımla konuştuklarını görünce bir hışımla yanlarına geldiğini ve alışveriş yapmalarına izin vermeyerek kendisini kovduğunu ifade etti.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *