» 
»
 

Müge Anlı'da kayıp Murat Ünal olayında son dakika gelişmeleri

Müge Anlı ve Tatlı sert programı 20 Şubat tarihli yayınında Antalya’da kaybolduktan 10 gün sonra cesedine ulaşılan Murat Ünal cinayeti hakkında yaşanan önemli gelişmeler paylaşıldı. Cinayetle ilgili kimler tutuklandı? Gözaltında olanlar kim? İşte ayrıntılar...

20 Şubat yayınında Murat Ünal cinayeti hakkında detayları anlatan Anlı, operasyonların devam ettiğini ifade ederek, stüdyodaki anlatımlarında Harun'un Murat'ı ablasının kapısında bıraktığını söylediğini hatırlatırken yayında tam tersini ifede eden ablanın sorguda yalan söylediğini kabul ederek Murat Ünal'ı hiç görmediğini Harun'un da eve hiç gelmediğini itiraf ettiğini kaydetti. Harun'ın en son kameralara takıldığı kayıtlarda arabanın içerisinde olduğunu düşündüğü 3. kişi ise Hicran olduğu ortaya çıkıyor.

Olayın olduğu gece Murat Ünal, Harun tarafından Avukat Hicran'ın arabası ile kendiside içeride iken Tevrat'ı alacakları bir kişi bulduklarını söyleyerek evden çıkarılıyor. Sonra üçü birlikte Harun'un arkadaşlarının olduğu bir bölgeye gidiyorlar ve Murat Ünal orada 3 kurşunla öldürülüyor ancak araca tekrar alınarak başka bir bölgede uçurumdan aşağıya atılıyor.

Konu Müge Anla İle Tatlı Sert'te işlenmeye başladıktan sonra son telefon sinyali alınan bölgenin tespit eidilmesinin ardından cesedin bulunacağından korkan Harun arkadaşlarını arayarak kendisine çuval, ip, gibi malzemeler bulmasını istediğini açıklıyorlar. Tüm bu itirafı yapan Hicran olmasına karşın, Harun sorgusunda suçlamaları kabul etmediği gibi susma hakkını kullanmak istediği öğrenildi.

TUTUKLAMALAR BAŞLADI

17 Şubat yayının da Anlı, Antalya'da emniyet güçleri tarafından düğmeye basılmış, soruşturma kapsamında 13 kişi gözaltın alınmıştı. Emniyetteki sorguları tamamalanan şahıslar güvenliği sağlaya bilmek adına kısım kısım adliyeye çıkarıldı. Bugün gelinen noktada, 10 gün süren ve büyük bir gizlilikle yürütülen soruşturmada, iki aşamalı bir araştırma yapıldığı ve dün savcı karşısına çıkarılan 8 kişiden 7 si tutuklandı. Tutuklananlar arasında Harun, Harun'un ablası Derya, Avukat Hicran, avukat Hicran'ın kuzeni Süleyman, Harun'un arkadaşları Tuğrul, Beytullah, Emre bulunuyor. Seyfi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

.

CİNAYETLE İLGİLİ ÖNCEKİ PROGRAMLARDA YAŞANANLAR

Murat Ünal'ın kardeşi Ümmü Hanımın iddiasına göre cinayetten önce gerçekleşen kavgada Murat'ın ilgisi olmadığı halde olaya mudavim olarak kavgaya karışmış ve yine onun iddiasına göre Murat'ın dövdüğü kişinin ailesi bölge halkı tarafından da tanınan bir aile olması nedeni ile de kardeşini intikam almak için öldürmüş olabileceklerini ifade etti. 17 Ocak yayınında bahsi geçen aileye ulaştıklarını ifade eden Anlı, ailenin olayın yaşandığını kabul ettiğini ancak yaşananların kapandığını ifade ettiklerini aktardı.

Müge Anlı İle Tatlı Sert 16 Ocak tarihli yayında Murat Ünal kaybının seyri değişti. Geçtiğimiz Cuma günü bölgede koyun güden Çobanlar tarafından bulunan cansız bir benden olduğu ihabrı üzerine Jandarma bölgeye giderek inceleme yapmış, gerekli işlemlerin ardından otopsi yapılmak üzere adli Tıp kurumuna kaldırılmıştı. Cesedin Murat Ünal'ın telefon sinyalini son olarak alındığı bölgede bulunmuş olması nedeni ile aile hastaneye çağrılarak teşhiste bulunmaları istenmişti.

Beden bütünlüğünün bozulmuş olmasına karşın annesi Murat Ünal'ı teşhis edince, ön otopsi raporununda ortaya koyduğu sonuçlar doğrultusunda Murat Ünal'ın bir cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Anlı, canlı yayında bazı bilgileri saklı tutarak bu cinayetin çözülebilmesi adına bedenle ilgili bir takın dikkat çeken verileri aktarıp bu cinayetin bir kaç kişi tarafından işlenmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu, bir elin olmamasının ise bunun bir ders verme niteliği taşıdığını kaydetti.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *