» 
»
 

Muğla İngiliz turistlerin gözdesi oldu

Türkiye'nin en önemli turizm bölgeleri arasında yer alan Muğla İngilizlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Turistik amaçlı gelenlerin dışında konut alarak bölgeye yerleşenler de var.

Tatil yöreleri arasında İngilizleri en çok cezbeden turizm merkezi Muğla. Son 10 yıldır İngiliz turistlerin vazgeçilmezi haline gelen Muğla, konut almak için de cazip durumda. Tatillerini Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça ve Dalaman gibi ilçelerde geçiren İngiliz turistler daha sonraki yıllarda ise konut alarak buralara yerleşmeyi tercih ediyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, Muğla'ya en çok gelen yabancı turistler İngilizler. İkinci sırada Ruslar yer alırken, onları Almanlar üçüncü sırada izliyor. İngiltere pazarının bölge için büyük önemi bulunduğuna işaret eden Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Türkiye'ye yılda gelen İngiliz turist sayısının yaklaşık 2,5 milyon olduğunu belirtti. Bunların 1,5 milyonunun ise Muğla'yı tercih ettiğini ifade eden Bülbüloğlu, 20 yıl önce bölgeye tur operatörleri tarafından 5 bin İngiliz turist getirildiğini, bundan sonra da Muğla'nın onlar için en popüler destinasyon olduğunu kaydetti.

Marmaris'i İngiliz kültürünü yaşattığı için tercih ettiklerini belirten Bülbüloğlu, Antalya'da İngiliz kahvaltısı bulunamazken, Marmaris'te her otelde İngiliz kahvaltısının bulunabildiğine dikkat çekti. Muğla'ya yerleşen İngilizler de görüşlerini paylaşarak bölge insanının çok dost canlısı ve iyi olduğunu, burada mutlu olduklarını dile getirdi. Bazıları yalnız bazıları ise eşleri ve aileleriyle yerleşen İngilizler, Muğla'nın ilçelerine daha önce tatil amaçlı geldiklerini, ancak daha sonra burayı çok severek ev aldıklarını ve hayatlarının geri kalanını burada geçirmek istediklerini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *