» 
»
 

Muğla'da 4 terör örgütü üyesi kıskıvrak yakalandı

Muğla'nın Seydikemer bölgesinde oldukları tespit edilen ve güvenlik güçleri tarafından yakalanması için takibe alınan bölücü terör örgütü üyesi teröristler, yakalanacaklarını anlayınca yardım istedikleri öğrenildi. Bölgede bulunan 4 terörist, yardıma gelen diğer teröristlerle birlikte yakalandı.

Alınan bilgilere göre, jandarma ve polis ekiplerinin peşinde olduğunu anlayan bölücü terör rögütü üyesi 4 terörist, yakalanacakları anlayınca örgütten yardım istedi. Bunun üzerine kıskıvrak sıkıştırılan teröristleri kurtarmak için bölgeye araçla birlikte 3 terörist gönderildi.

2 araç ile 3 teröristin daha giriş yaptığını beirleyen polis ve jandarma ekipleri, özel bir operasyon düzenledi. Ormanlık alanda gizlendikleri tespit edilen sıkışmış durumdaki 4 teröristi alan 7 kişiden oluşan bölücü terör örgütü üyesi teröristleri takibe alan jandarma ve polis ekipleri Muğla-Antalya il sınırı yakın Kumluova-Karadere kavşağında teröristleri taşıyan iki otomobili durdurup araçtaki teröristleri gözaltına aldı.

Ekiplerin üstün başarıları ile tamamlanan operasyonda, teröristlerin canlı bomba olma ihtimaline karşı üzerleri soyulup kelepçelenerek jandarma karakoluna götürüldü. Sorguları tamamlanan bölücü terör örgütü üyesi 7 terörist daha sonra Muğla'ya götürüldü. Teröristlerin Muğla'da sorgusuna devam edileceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *